internetový armádní magazín

Americká armáda bude požadovat granátomety nové generace

28.04.2015 14:15

Americká armáda v dohledné době zahájí výběrové řízení na granátomety nové generace. Nový systém má nahradit několik specifických typů v současné době zavedených u americké armády, jako např. 84mm lehký protitankový granátomet AT4, 66mm lehký protitankový granátomet M72 LAW, 83mm protibunkrový granátomet M141 BDM nebo 84mm víceúčelový granátomet Carl Gustav.  
V rámci nového programu americká armáda očekává, že obdrží velmi univerzální systém určený k řešení různých situací při plnění velmi rozmanitých bojových úkolů.
Přesné požadavky na nový systém ještě nebyly zveřejněny, ale předpokládá se, že bude požadována hmotnost asi do 6,5 kg a délka do 102 cm. Systém bude muset být použitelný v uzavřených prostorách a klást minimální nároky na obsluhu.
Velení americké armády předpokládá zahájení vývoje systému v roce 2018. Dodávky k jednotkám by měly začít v letech 2022 až 2023. Militarybox, CC BY-SA

                                   jednorázový granátomet - pancéřovka AT4 od firmy Saab

                                                            (foto: U.S. Army / PD)

 

 

Diskusní téma: Americká armáda bude požadovat granátomety nové generace

Datum: 29.04.2015

Vložil: saracen

Titulek: M4

Domnievam sa, že je to príležitosť pre novú verziu Carl Gustaf M4 a požadované špecifikácie presne sedia na túto zbraň, ale môžem sa mýliť. Možné je aj to, že Saab ukázal američanom, že sa dá vyvinúť zbraň viacúčelová a samotný vývoj si urobia sami.

Datum: 29.04.2015

Vložil: Pepa

Titulek: Re: M4

Naprostý souhlas. Saab se určitě přihlásí do výběrového řízení.

Vyhledávání