internetový armádní magazín

Americká armáda začala přebírat modernizované karabiny

23.05.2014 10:00

Americká armáda začala přebírat modernizované karabiny M4A1. Podle zveřejněných informací první modernizované zbraně zamířily k jednotkám 1. pěší divize ve Fort Riley.

Modernizace karabiny M4 na nový standard M4A1 první fáze zahrnuje především výměnu hlavně a úpravu mechanismu. Nová hlavěň je silnější a těžší, aby lépe odolávala větším teplotám při střelbě delšími dávkami. Má to přímou souvislost právě s úpravou spouštěcího mechanismu, kdy byl dosud u M4 používaný režim krátkých tříranných dávek nahrazen režimem nepřetržité palby. 

Režim tříranných dávek u některých modelů zbraní patřících do rodiny pušek M16 byl zaveden na základě zkušeností získaných U.S. Army ve válce ve Vietnamu. Omezení délky dávky mělo zamezit zbytečnému plýtvání municí a zlepšit výsledky střelby. Ukázalo se však, že možnost vedení nepřetržité palby je významnou funkcí na bojišti, která ještě výrazněji vynikla v současných asymetrických konfliktech. Bylo proto rozhodnuto opět změnit mechanismus zbraní a dát vojákům větší volnost a možnosti jejich použití. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                    karabina M4

                                                            (foto: U.S. Army / PD)

 

Diskusní téma: Americká armáda začala přebírat modernizované karabiny

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Array