internetový armádní magazín

Argentinci v příštím týdnu posoudí schopnosti letounů FC-1 Xiaolong

20.03.2015 15:35

V příštím týdnu navštíví Čínu argentinská vojenská delegace vedená náčelníkem štábu argentinského vojenského letectva. Účelem této návštěvy je již před nějakou dobou avizované praktické posouzení bojových schopností čínského lehkého víceúčelového bojového letounu Chengdu FC-1 Xiaolong, známého též jako JF-17 Thunder. Argentinci nezakrytě uvádějí, že by jim tento čínský letoun mohl vyhovovat, protože je schopen bojového doletu z argentinské letecké základny Tierra del Fuego do Port Stanley na Malvínských ostrovech a zpět, čímž trošku dráždí svého rivala ve sporu o tyto ostrovy - Velkou Británii. 

FC-1 Xiaolong není jediným typem letounu, o který se argentinské letectvo momentálně zajímá v úmyslu pořídit jej do své výzbroje. Rozhodnutí o výběru toho nejvhodnějšího by mělo padnout asi do konce letošního roku. Militarybox, CC BY-SA

                                                   JF-17 Thunder pákistánského letectva

                                                        (foto: Peng Chen / CC BY-SA)

 

 

Dřívější zpráva 5.2.2015 : Argentina dostala nabídku čínských letadel

 

 

Diskusní téma: Argentinci v příštím týdnu posoudí schopnosti letounů FC-1 Xiaolong

Datum: 22.03.2015

Vložil: Racek

Titulek: No, to by byl

opravdu průlom na zbrojním trhu, Argentinu lze přece jen nutno považovat za vyspělejší zem a pro číňany tedy skvělá reference. Nebo taky ne, když se ukáží nevalně v provozu. A samozřejmě, co nabízí za výzbroj. Čína předvádí ledascos, ovšem je li to schopné exportu a provozu, se tak úplně neví.

Vyhledávání