internetový armádní magazín

Armaty na přehlídce 9. května 2015 - 12 tanků a 12 BVP

18.11.2014 11:20

Veřejné představení nových ruských bojových vozidel na těžké pásové platformě Armata se blíží. Novinářům to opět potvrdil zástupce vojensko-průmyslové komise Ruské federace Oleg Bočkarev. Podle jeho vyjádření první vozidla bude možno spatřit na vojenské přehlídce konané 9. května 2015. Půjde celkem o 24 vozidel - 12 hlavních bojových tanků a 12 těžkých bojových vozidel pěchoty. Po přehlídce tato vozidla zamíří k určeným jednotkám k provádění plánovaných testů.

Podle Bočkareva i dalších představitelů ruského VPK a armády budou nové tanky na platformě Armata svojí technickou úrovní minimálně o čtvrtinu převyšovat nejmodernější zahraniční tanky. Svojí koncepcí s bezosákovou bojovou věží a přísným oddělením osádky od munice a paliva se budou výrazně odlišovat od konkurence i současných ruských obrněnců. Cena nových tanků však bude velmi vysoká. Militarybox, CC BY-SA 

                                     tank Armata - předpokládaná podoba - rok 2013 (FU)

                                                      

Diskusní téma: Armaty na přehlídce 9. května 2015 - 12 tanků a 12 BVP

Datum: 20.11.2014

Vložil: Daniel

Titulek: ad Sibiř

tak Sibiř budiž, ovšem s moderní konstrukcí v zimně v Rusku se už jeden hodně spálil. Proč by tam čínani útočili, když si potřebnou část postupně ekonomicky opanují, nadto bych tam viděl jako rozhodující krátkost zásobovacích tras z číny a hustotu osídlení. Nedávno jsem o tom četl článek, který pro Rusko nebyl pozitivní, ale ani čínani nejsou sebevrazi, tak se za nějaký ten peníz zajisté domluví, aby to bylo výhodné pro všechny, nadto začínají čím dál víc odebírat suroviny z Ruska a budou jich potřebovat ještě víc. Pořád doufám, že se nebude chtít žádné z jaderných mocností bojovat s jinou jadernou mocností, protože tam není možné nikdy vyhrát.

Datum: 19.11.2014

Vložil: jsk

Titulek: T90 mají cca 1700 kousků,

pro 33 brigád první linie je to tak akorát...

Datum: 19.11.2014

Vložil: jel

Titulek: Re: T90 mají cca 1700 kousků,

No spíše 700

Datum: 18.11.2014

Vložil: Pepa

Titulek: Bevko Armata

Všechny zajímá jaký bude nový tank, ale jaké bude to nové "bevko" Armata? Co od něho očekávat? Je ním myšleno to, co je označováno jako "Heavy Infantry Fighting Vehicles"?

Datum: 18.11.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Bevko Armata

To co bude předvedeno, by mělo být podle všech těch řečí okolo "Heavy Infantry Fighting Vehicles", tedy těžké bojové vozidlo pěchoty - ruský Namer (překvapení, že se však bude jednat o jiné zamýšlené vozidlo rodiny Armata nelze úplně vyloučit). A co od něho očekávat? Snad vozidlo s obrácenou koncepcí než bude mít tank Armata - tedy motor vpředu, rampa nebo dveře v zadmín čele, zvýšená korba, možná větší délka a jeden pár pojezdových kol navíc, celý vnitřní prostor pro osádku a výsadek - jedna velká pancéřovaná kapsle, možnost nasazení různých bojových věží s různou výzbrojí. Nehme se však překvapit.

Datum: 18.11.2014

Vložil: David

Titulek: Armata?

Jsem docela zvědav, co z toho nakonec bude - těch různých podob Armaty po internetu létá tolik (a zcela odlišných), že opravdu nevím, co od toho čekat.
Já osobně vidím největší problém v té ceně. Už dnes díky krizi kolem UA a sankcím se ukazuje, že Rusko bude muset snížit výdaje na obranu. Kolik těch Armat si bude moci pořídit? Jistě, Rusové chtějí poměrně výrazně redukovat počet provozovaných tanků, ale i tak bude potřeba velké množství zcela nových tanků. I nadále je budou muset doplňovat T-90 - a těch mají Rusové relativně málo

Datum: 18.11.2014

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Armata?

Spíš bych řekl, že je bude doplňovat větší množství T-72B2,B3,B4 atd., než T-90.

Datum: 19.11.2014

Vložil: David

Titulek: Re: Re: Armata?

Nu ano, ale jak dlouho budou moci ony modernizované T-72 sloužit? Prostě si myslím, že budou i přes různá vylepšení zcela zastaralé

Datum: 19.11.2014

Vložil: Daniel

Titulek: Re: Re: Re: Armata?

a proti komu? Jaká je šance, že se čelem potkají tanková vojska USA a Rusko? Na okolní státy Ruska budou stačit a nadto se jim výroba možná zaplatí z exportu.
Ne vždy je nezbytné mít vše na hraně soudobé techniky. Nadto Rusko už za druhé světové ukázalo výhody laciné a rychlé výroby a nahraditelnosti a robustnosti.

Datum: 20.11.2014

Vložil: David

Titulek: Re: Re: Re: Re: Armata?

Tak spíš než nějaký konflikt Ruska a USA je podle mnohých politologů pravděpodobnější střet s Čínou, jakási válka o Sibiř atd. A když uvážím rozsah čínského tankového vojska a to, že Čína má čím dál větší procento moderních konstrukcí, tak mi ta situace pro Rusko nepřipadá příliš dobrá

Vyhledávání