internetový armádní magazín

Austrálie potvrdila záměr pořídit hlídková letadla Poseidon

23.02.2014 07:15

Austrálie hodlá v dohledné době realizovat plán radikální modernizace parku námořních hlídkových a protiponorkových letadel. Zcela zásadní pro tento plán má být nákup nových amerických strojů typu Boeing P-8 Poseidon. Nákup těchto moderních amerických letadel byl před několika dny potvrzen i ve společném prohlášení vydaném předsedou vlády Austrálie, Tony Abbottem a australským ministrem obrany, Davidem Johnstonem.

                                                letoun Boeing P-8A Poseidon U.S. Navy

                                                            (foto: U.S. Navy / PD)

 

Austrálie má v úmyslu pořídit až osm letadel P-8 Poseidon a na další čtyři stroje tohoto typu chce získat opci. Kontrakt na pořízení těchto letadel by měl mít hodnotu kolem čtyř miliard australských dolarů. Dodávky letadel do Austrálie by mohly být zahájeny asi v roce 2017.

Austrálie se po Spojených státech a Indii stane třetí zemí kde budou letouny Boeing P-8 Poseidon provozovány. Indie jako první zahraniční provozovatel zatím objednala osm mírně modifikovaných letadel pod označením P-8I Neptun. Podle neoficiálních informací by však Indie chtěla získat více než třicet letadel. 

Austrálie by nové Poseidony chtěla provozovat společně se sedmi novými bezpilotními hlídkovými stroji typu Northrop Grumman MQ-4C Triton, které by měly být dodány v roce 2019. Militarybox, CC BY-NC-SA 

 

 

Diskusní téma: Austrálie potvrdila záměr pořídit hlídková letadla Poseidon

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání