internetový armádní magazín

Ázerbájdžán projevuje zájem o raketové systémy Bal-E

16.09.2014 09:40

Podle vyjádření zástupců ruské obchodní společnosti Rosoboronexport na mezinárodní zbrojní výstavě ADEX-2014 v ázerbájdžánském Baku, zvažují místní ázerbájdžánské ozbrojené síly pořízení ruských raketových systémů pobřežní ochrany typu Bal-E (3K60) s protilodními řízenými střelami Ch-35E Uran-E (3M24E).

Bal-E je exportní verzí systému Bal, který je stručně charakterizován jako systém k ovládání teritoriálních vod, k ochraně vojenských základen, významných pobřežních objektů a námořních cest. Systémy Bal byly ve svém základním provedení zavedeny k ozbrojeným silám Ruska v roce 2008 a ve své exportní verzi jsou intenzivně nabízeny jiným státům. 

 

Systém Bal-E je obvykle tvořen několika střeleckými vozidly s až osmi raketami Ch-35E v pohotovostním stavu, několika transportně-přebíjecími vozidly, mobilním stanovištěm řízení a spojení a mobilním velitelským stanovištěm. Použité protilodní řízené střely patří do skupiny podzvukových střel s plochou dráhou letu a aktivním radiolokačním systémem navedení na cíl. Jejich dosah je až 130 km. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                         Ch-35E

                                                          (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Ázerbájdžán projevuje zájem o raketové systémy Bal-E

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání