internetový armádní magazín

Bělorusko intenzivně nabízí modernizované protiletadlové systémy Pečora

21.10.2014 14:45

Běloruská společnost TETRAEDR nabízí na export výrazně modernizovanou verzi staršího sovětského protiletadlového komplexu S-125-2TM Pečora. Komplex postupně firma zdokonaluje již od roku 2006 a předvedla ho např. i na letošní vojenské výstavě MILEX-2014 v Minsku.

Modernizovaný komplex je schopen ničit malorozměrné nízkolétající cíle a lze ho použít i k útokům proti pozemním nebo námořním objektům, a to i za podmínek silného rušení systémy radioelektronického boje.       

 

Střelecká část komplexu je běžně tvořena čtyřmi čtyřnásobnými odpalovacími zařízení 5P73-2TM s raketami 5V27 s dálkovým dosahem 35,4 km, výškovým 25 km a pravděpodobností zásahu cíle 92%. Do komplexu patří radiolokační stanice navádění raket SNR-125-2TM, anténa UNV-2TM, optoelektronický systém EOS-2TM, energetický zdroj SAES-2TM a velitelské stanoviště UNK-2TM. Přidána může být i radiolokační stanice R-18T. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Bělorusko intenzivně nabízí modernizované protiletadlové systémy Pečora

Datum: 21.10.2014

Vložil: Petr

Titulek: V čem je modernizace?

Střelbu na malorozměrné, rychlé i pozemní cíle uměla už Něva-M (která byla v ČSSR) takže tady modernizace není. Pokud je mi známo, modernizace zasáhla především elektronické systémy navedení...

Datum: 21.10.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: V čem je modernizace?

Modernizace zasáhla především veškeré elektronické systémy, přesně jak uvádíte. Je to obdobné jako u modernizací řady jiných systémů, kdy většinou již nedochází k větším zásahům do střel, odpalovacích zařízení, nosičů a podobně, ale k výměně starých bloků elektroniky za nové. Přesný popis změn ve svých materiálech neuvádí ani sama firma TETRAEDR.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 PODPOŘTE MILITARYBOX