internetový armádní magazín

Brazílie bude stavět letadlovou loď

12.03.2014 15:30

Podle francouzských zdrojů, které se odvolávají na prohlášení brazilského ministra obrany, Brazílie hodlá v horizontu několika let zahájit stavbu nové letadlové lodi, která by měla být k dispozici brazilskému vojenskému námořnictvu nejpozději do patnácti let.

Nová brazilská letadlová loď by měla být postavena podle již existujícího zahraničního projektu, a za vydatné spolupráce zahraničních společností.

V současné době provozuje brazilské vojenské námořnictvo letadlovou loď  nesoucí jméno Sao Paulo. Jedná se o bývalý francouzský letadlový nosič Foch třídy Clemenceau. Tato loď sloužila u francouzského vojenského námořnictva v letech 1963 až 2000. Po vyřazení prošla opravami v roce 2001 byla zařazena do sestavy brazilského námořnictva. Militarybox, CC BY-NC-SA 

                                                          letadlová loď Sao Paulo

                                                        (foto: Rama / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Brazílie bude stavět letadlovou loď

Datum: 12.03.2014

Vložil: AC

Titulek: Evolved Aircraft Carrier

To by mohlo vypadat na zde nedávno uváděný projekt francouzské exportní letadlové lodě DEAC (DCNS Evolved Aircraft Carrier). Jenom by Francouzi asi museli překousnout Sea Gripeny na palubě - i když to je jenom papírový projekt, takže by možná prosadili Rafale.

Datum: 12.03.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Evolved Aircraft Carrier

Nechtěli jsme to napsat, ale myslíme si to samé.

Vyhledávání