internetový armádní magazín

Brazilská letadlová loď Sao Paulo projde modernizací

24.08.2014 18:05

Brazilské vojenské námořnictvo bude modernizovat svoji zatím jedinou letadlovou loď Sao Paulo (dříve francouzská loď Foch třídy Clemenceau). Modernizační práce mají být zahájeny v příštím roce a mají se dotknout celé řady důležitých systémů. Kompletně modernizovány mají být systémy pohonu plavidla, tedy vlastní parní turbíny, palivový systém, systémy mazání a chlazení. Modernizací projdou též veškeré hydraulické a vzduchové systémy plavidla, systémy protipožární ochrany, parní katapulty a palubní systémy záchytu a brždění přistávajících letounů. Poněkud překvapivě se nehovoří o modernizaci elektronických systémů, ale aspoň částečným úpravám i v této oblasti se nebude možné vyhnout.

Modernizovaná letadlová loď Sao Paulo vydrží ve službě minimálně do roku 2027, kdy by měla být nahrazena zcela novou lodí postavenou se zahraniční pomocí v brazilských loděnicích na základě programu s názvem РRONAe (Programa de Obtenção de Navios-Aeródromo).   

Brazilské námořnictvo v rámci programu PRONAe plánuje postavení celkem dvou plavidel, které by měly disponovat výtlakem kolem 50 tisíc tun. V současné době o návrhu a stavbě vyjednává asi s pěti zahraničními společnostmi, a to s francouzskou DCNS, španělskou Navantia, italskou Fincantieri, britskou BAE Systems a americkou Gibbs & Cox. Militarybox, CC BY-NC-SA 

                                                            letadlová loď Sao Paulo

                                                    (foto: Rob Schleiffert / CC BY-SA)

 

 

 

Dřívější zpráva 12.3.2014 : Brazílie bude stavět letadlovou loď

 

Dřívější zpráva 5.2.2014 : Francouzské loděnice DCNS představí projekt exportního letadlového nosiče

 

Diskusní téma: Brazilská letadlová loď Sao Paulo projde modernizací

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání