internetový armádní magazín

Britové si objednali 589 vozidel řady SV

03.09.2014 19:10

Britské ministerstvo obrany objednalo u společnosti General Dynamics European Land Systems výrobu 589 pásových bojových obrněných vozidel řady SV (Specialist Vehicle). Jejich celková cena je 3,5 miliardy liber (asi 5,8 miliardy dolarů). Vozidla mají být dodána britským jednotkám v průběhu let 2017 až 2024. První prapor postavený na těchto vozidlech má vzniknout asi v polovině roku 2019.

Vozidla řady SV mají v britské armádě nahrazovat především již dost zastaralé, i když modernizované lehké obrněnce CVR (T).

Britská armáda požaduje nová vozidla SV v několika různých verzích. Jako nosné budou verze Scout SV a PMRS (Protected Mobility Recce Support), přičemž ty první mají být průzkumnými bojovými vozidly pěchoty vyzbrojenými revolučními 40 mm rychlopalnými kanóny CTAS střílejícími teleskopickou municí a ty druhé průzkumnými obrněnými transportéry s dálkově ovladanými zbraňovými stanicemi s 12,7mm kulomety. 

Vozidla řady SV vznikla na základě bojových vozidel pěchoty Ulan a Pizarro, rakousko-španělského sdružení ASCOD, jehož původní členové (Steyr-Daimler-Puch AG a Santa Barbara Sistemas) v současnosti již patří společnosti General Dynamics European Land Systems. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                vozidlo Scout SV

                                                   (foto: Think Defence / CC BY-NC)

 

 

Diskusní téma: Britové si objednali 589 vozidel řady SV

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Array