internetový armádní magazín

Budoucí posádky ruských Mistralů jsou ve Francii

01.07.2014 06:25

Do francouzského přístavu St. Nazaire včera doplula ruská školní loď Smolnyj, která má na své palubě čtyři stovky ruských námořníků tvořící dvě budoucí plánované posádky ruských lodí francouzské třídy Mistral. Jak již bylo dříve uvedeno výcvik posádek bude probíhat na již testované lodi Vladivostok po dobu několika měsíců a skončí v říjnu s předáním lodi ruskému námořnictvu. Výcvik bude zahájen asi s měsíčním zpožděním, jehož příčinou je především nedávná nehoda lodě Smolnyj, určené k přepravě a ubytování ruských námořníků.

Jak uvádějí mnohá média, školení posádek a předání prvního Mistralu bude probíhat na pozadí ruské anexe Krymu a ukrajinské krize, která vzbuzuje určité napětí mezi Francií a Spojenými státy. Pro Francii představuje stavba dvou lodí třídy Mistral pro Rusko velmi významný kontrakt, který ani za současné situace nehodlá zrušit.

Spojené státy se snaží přesvědčit Francii, aby lodě Rusku nepředala a vyjádřila tak podporu americkému stanovisku, že Rusko akcí na Krymu porušilo mezinárodní právo a musí být potrestáno.  

Rusko za lodě třídy Mistral již zaplatilo částku přesahující 700 milionů EUR. V případě zrušení kontraktu by Francie musela všechny tyto peníze vrátit a zaplatit velkou pokutu. Současně se zrušením kontraktu by stovky až tisíce Francouzů přišlo o práci.

V případě, že Francie lodě Rusku předá a celá situace se uklidní, ruský prezident Vladimír Putin přislíbit francouzskému loďařskému průmyslu další nabídky kontraktů a spolupráce. Militarybox, CC BY-NC-SA

                              loď Vladivostok třídy Mistral ve francouzském přístavu St. Nazaire

                                                       (foto: Quoique / CC BY-SA)

 

 

 

Dřívější zpráva: Budoucí ruské posádky lodí Mistral jsou na cestě do Francie

 

 

Diskusní téma: Budoucí posádky ruských Mistralů jsou ve Francii

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

Hodinky.cz

 

 

 

Prozdravi.cz