internetový armádní magazín

Čínské tanky na tankový biatlon

13.07.2014 20:10

Jak jsme již 8.7.2014 informovali, čínský tankový tým pověřený reprezentací čínských ozbrojených sil na mezinárodním tankovém biatlonu v ruském Alabinu u Moskvy překročil se čtyřmi tanky a dvěma automobily čínsko-ruské hranice a po přeložení na ruské vagóny zamířil do cílové stanice.

Dnes tuto informaci můžeme doplnit o uvedení typu tanku, který čínský tým v soutěžním klání použije. Má jít o tank nosící označení Typ 96A (ve většině materiálů Typ 96G).

Tank Typ 96A patří mezi nejmodernější čínské tanky, i když se nejedná o úplně tzv. "vrcholový model". Byl vyvinut ze staršího exportního tanku Typ 85-III a bývá označován i jako Typ 88C, případbě ZTZ 96. Do výzbroje čínské armády se dostal pravděpodobně v roce 1997.

Tank Typ 96A je vyzbrojen plně stabilizovaným kanónem ráže 125 mm s automatickým nabíjením. Kanón i jeho systém nabíjení jsou mírně zdokonalené kopie sovětských vzorů použitých na tancích řady T-72. Tank je schopen střílet i protitankovými řízenými střelami odpalovanými hlavní kanónu. Další výzbroj tanku je tvořena spřaženým kulometem ráže 7,62 mm a protiletadlovým kulometem ráže 12,7 mm.

Typ 96A by měl být vybavem modermím digitálním systémem řízení palby, laserovým dálkoměrem integrovaným v přístroji střelce a pasivními systémy nočního vidění (zaměřovač střelce má pravděpodobně termovizní větev). 

O pohon tanku se stará vznětový motor o výkonu 745 kW (1000 hp), který je v jednom bloku s automatickou převodovkou (power pack). Motor je schopen rozpohybovat tank o bojové hmotnosti kolem 42 tun do rychlosti maximálně 65 km/h. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

 

Dřívější zpráva: Čínské tanky na tankový biatlon jsou již v Rusku

 

 

 

Diskusní téma: Čínské tanky na tankový biatlon

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání