internetový armádní magazín

Dánské letectvo provede modernizaci hlídkových Challengerů

24.04.2015 14:55

Dánské letectvo provede generální opravu a modernizaci trojice svých námořních hlídkových letounů Bombardier Challenger 604. Práce na letounech mají být dokončeny nejpozději do konce roku 2018.

Hlídkové letouny Challenger 604 dánského letectva mají vrámci modernizace obdržet nové radiolokátory k detekci hladinových cílů, detekci nečistot na mořské hladině, včetně ropných skvrn a sledování počasí. V současné době používané radiolokátory typu APS-143 OceanEye již neodpovídají potřebám. Kokpity letadel mají být vybaveny novými přístroji. Militarybox, CC BY-SA 

                     námořní hlídkový letoun Challenger 604 ve službách Royal Danish Air Force

                                                    (foto: Peter Dakema / GNU-FDL)

 

 

Diskusní téma: Dánské letectvo provede modernizaci hlídkových Challengerů

Datum: 25.04.2015

Vložil: Bedla

Titulek: dobrý nápad

Když zvládnou detekovat ropnou skvrnu nebo nečistoty, tak to snad zvládne i lodě. Třeba i ty malé, gumové čluny speciálních jednotek. A třeba na velkou vzdálenost... Bůh ví, ale nepodceňoval bych je ;-)

Datum: 25.04.2015

Vložil: Sk

Titulek: North nature

Pro severské státy je životní prostředí a kvalita života tak důležité faktory, že jsou ochotni použít vojenskou sílu. Navíc tyto severské země žijí z rybolovu a jsou schopné produkovat rybí výrobky s vysokou přidanou hodnotou. Navíc taková ropná skvrna poškodí ekosystém, který je provázán s lidskou populací, při poškození tohoto řetězce vznikají nemoci na obyvatelstvu v konečném důsledku to zvyšuje náklady na zdravotnickou péči, poškození průmyslu, dekontaminace a rekultivace trvá i léta.

Datum: 24.04.2015

Vložil: alexa123

Titulek: .

... mají vrámci modernizace obdržet nové radiolokátory k detekci hladinových cílů, detekci nečistot na mořské hladině, včetně ropných skvrn a sledování počasí.

V čase vojnového konfliktu je naozaj dôležite mať lietadlá, ktoré sú schopné detekovať nečistoty na morskej hladine a ropné škvrny. Ak sa to potenciálny agresor dozvie tak pustí do gatí.

Vyhledávání