internetový armádní magazín

Deset palubních MiGů pro ruské námořnictvo

22.04.2014 08:40

Ruské vojenské námořnictvo dostane v letošním roce od společnosti RSK MiG deset nových palubních víceúčelových bojových letadel MiG-29K/KUB. V loňském roce to byly pouze čtyři kusy. Celková objednávka ruského vojenského námořnictva zní na dvacet jednomístných strojů MiG-29K a čtyři dvoumístné MiG-29KUB. Všechny tyto stroje by měly být dodány do konce roku 2015.

Nové letouny od společnosti RSK MiG jsou podle ruských zdrojů zařazovány k letecké jednotce 279. pluku ruského námořnictva, která působí na letadlové lodi Admirál Kuzněcov. V současné době u jednotky slouží ještě deset těžkých palubních stíhacích letounů Su-33 a dva cvičně-bitevní stroje Su-25UTG, jejichž životnost končí v příštím roce.

V polovině února 2014 náměstek generálního ředitele RSK MiG pro ekonomiku a finance Sergej Mamajev oznámil, že společnost v roce 2017 hodlá zvýšit svoji produkci letadel na cca dvojnásobek. V současné době firma RSK MiG vyrábí asi šestnáct letadel ročně, v roce 2017 to má být třicet. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                   MiG-29K na výstavě MAKS 2011

                                                    (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Deset palubních MiGů pro ruské námořnictvo

Datum: 07.07.2014

Vložil: ida

Titulek: Rusko musí být připraveno.

Rusko musí být připraveno proti rozpínavosti a okupaci USA státu na celém světě. USA mají více jak 220 vojenských základen po celém světě, Rusko pouze jednu v Sýrii a opět na svém Krymském území. USA,NATO a EU, jsou dnes nejzločinnějším státem a organizaci světa. Většina amerických presidentů jsou zločinci a měly by být souzeni před tribunálem za genocidu civilního obyvatelstva ve všech státech které bombardovaly a nadále okupují. USA je největší zlo světa.

Vyhledávání