internetový armádní magazín

Doba transportních UAV se přiblížila

08.08.2014 17:35

V příštím roce by americká společnost Lockheed Martin mohla zahájit testy nového UAV (bezpilotního letounu) určeného k plnění přepravních a podpůrných úkolů ve prospěch amerických ozbrojených sil. Mělo by jít o letoun relativně malých rozměrů, se vzletovou hmotností přibližně 3,17 t, s únosností nákladu asi 1,3 t, s poměrně vysokou mírou přežití a charakteristikami VTOL (Vertical Take-Off and Landing - svislý start a přistání). Maximální rychlost stroje by se měla pohybovat kolem 370 km/h a je počítáno s jeho doletem na úrovni asi 400 km.

 

Na vývoj tohoto nového stroje pod hlavičkou projektu ARES (Aerial Reconfigurable Embedded System) dohlíží agentura DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency - Agentura pro výzkum pokročilých obranných projektů) spadající pod americké ministerstvo obrany. Na potřebných technologiích pro stroj se začalo pracovat v roce 2009 v projektu nazvaném Tansformer (TX), kdy různé společnosti nabídly své vlastní návrhy. Teprve později byly vydány některé upřesňující požadavky a program byl přejmenován na ARES. Konečné specifikace nového stroje byly schváleny v roce 2013 a za hlavního dodavatele byla vybrána společnost Lockheed Martin. 

Základem letouny má být platforma vybavená řídicím systémem a pohonem s potřebným palivem. Na tuto platformu se bude připojovat přepravní modul určený pro materiál, osoby, raněné nebo speciální průzkumné zařízení. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

              

Diskusní téma: Doba transportních UAV se přiblížila

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz