internetový armádní magazín

Dodávky protiletadlových komplexů Pancir-SM začnou do dvou až tří let

19.03.2014 13:50

Podle vyjádření představitelů ruského ministerstva obrany budou dodávky nejnovější verze velmi známého protiletadlového komplexu krátkého dosahu Pancir pro ruské ozbrojené síly zahájeny do dvou až tří let. Nová verze komplexu nese označení Pancir-SM a její testování je již v plném proudu.

Protiletadlový komplex Pancir-SM bude podle zatím uvolněných informací umístěn na novém obrněném automobilu Kamaz Tajfun 8x8. Ten má komplexu zajistit větší odolnost, průchodnost, dojezd i rychlost pohybu. Samotný komplex má kvalitativně postoupit na zcela novou úroveň, má disponovat řadou nových elektronických systémů včetně nových radiolokátorů a elektrooptických zaměřovacích přístrojů. Nové nebo modernizované budou i řízené střely s prodluženým dosahem, kterých hlavní střelecké vozidlo ponese 12 kusů v pohotovostním stavu. Dostupné informace zatím nehovoří o tom, zda je komplex vybaven kanóny (?) a jakými. Je také zcela možné, že komplex bude obsahovat dva různé typy střeleckých vozidel, což by odpovídalo v současné době propagovanému modelu. Militarybox, CC BY-NC-SA  

 

 

Diskusní téma: Dodávky protiletadlových komplexů Pancir-SM začnou do dvou až tří let

Datum: 19.03.2014

Vložil: TU160

Titulek: Pancir-SM

ANO Pancir-SM TYP S MENŠÍM POČTEM RAKET JE VYBAVEN TAKÉ KANONY.

Datum: 20.03.2014

Vložil: JVC

Titulek: Re: Pancir-SM

To je zaručená informace? Probíral jsem nějaká ruská fóra a tam to tak jistě nevyznívalo. Na obrázcích to taky není zřetelné.

Vyhledávání