internetový armádní magazín

Dostanou americké tanky Abrams izraelské systémy Trophy ???

16.10.2014 11:05

Společnosti DRS Technologies a Rafael Advanced Defence Systems nabízejí armádě Spojených států dodávky aktivních systémů ochrany vozidel typu Trophy pro montáž na tanky Abrams, transportéry Stryker i další lehčí obrněnce.

Izraelský aktivní systém ochrany Trophy dnes patří mezi nejpopulárnější a nejlepší na světě. Jeho popularita nyní ještě narostla v souvislosti s nedávnými akcemi izraelské armády, při kterých dostal systém řadu možností ukázat své schopnosti v praxi. Systému Trophy může několik desítek izraelských vozidel děkovat za svoji další existenci a několik desítek izraelských osádek za svůj život. 

Systémy Trophy jsou americké armádě nabízeny opakovaně, ale objednávku se zatím získat nepodařilo. V USA je nyní pravděpodobně vyvíjeno několik domácích typů systémů aktivní ochrany, které mají být pochopitelně lepší než jsou ty současné sériové. Nové systémy mají řešit ochranu vozidla ve více vrstvách a používat kombinaci více způsobů ničení ohrožení v závislosti na rychlosti přibližujícího se objektu a vzdálenosti jeho zjištění. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                     systém Trophy na izraelském tanku Merkava Mk.4

                                                  (foto: Natan Flayer / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Dostanou americké tanky Abrams izraelské systémy Trophy ???

Datum: 17.10.2014

Vložil: jsk

Titulek: Rusové mají daleko větší zásobu lidí ochtných

jít na smrt

Datum: 16.10.2014

Vložil: Caminante

Titulek: Případ s tužkou

Tak si říkám, že to ti američtí kluci možná překombinují. Utratí milióny dolarů za něco, co buďto nebude fungovat nebo bude zbytečně komplikované, tzn. drahé. Nebylo by to vůbec poprvé a určitě ani naposledy, kdy se něco takového Američanům "povedlo," Klasický příklad pochází z dob závodů v létání do kosmu mezi Sovětským svazem a USA, kdy zámořští inženýři utratili jeden milión dolarů (v tehdejších cenách) za vývoj pera/propisky, která by psala v beztížném prostředí. Nakonec se jim to povedlo, Sověti dali svým astronautům obyčejné tužky s měkkou tuhou. Posádkám amerických i sovětských lodí fungovalo obojí stejně dobře...

Datum: 18.10.2014

Vložil: Kubo

Titulek: Re: Případ s tužkou

Ako sa ukázalo tento rok v Gaze, trophy naozaj funguje. Čo sa týka tej ceruzky, sovieti to po par letoch rozmysleli. Čiastočky grafitu totiž spôsobovali problémy v klimatizačnom systéme a nakoniec tiež prešly na perá, okopírované od USA. Mimochodom Ruská federácia taktiež používa systémy aktívnej ochrany, som zvedavý čo predvedú na novej generácií vozidiel odvodenej od Armaty.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 PODPOŘTE MILITARYBOX