internetový armádní magazín

Dvacet nových Pandurů pro Armádu ČR

11.01.2015 12:55

Armáda ČR nakoupí dvacet nových kolových obrněných transportérů Pandur II 8x8, které budou u jednotek plnit úkoly velitelsko-štábních a spojovacích vozidel. Obrněné transportéry budou objednány pravděpodobně v červenci letošního roku bez provedení výběrového řízení, a to přímo u společnosti General Dynamics European Land Systems - Steyr. Přesná výše nákladů na pořízení vozidel zatím nebyla oznámena.

Nové obrněné transportéry se nebudou nijak výrazně odlišovat od těch, co již má česká armáda ve výzbroji. Toto svými slovy potvrdil i náčelník GŠ AČR generál Petr Pavel. Pro dovybavení speciálními systémy a zajištění jejich nezbytné integrace budou vybráni místní dodavatelé. Militarybox, CC BY-SA 

                                                        Pandur II české armády

                                  (foto: (c) L. Golowanov / konflikty.pl / se svolením autora)

 

 

Dřívější zpráva 13.6.2014 : Výběrové řízení na velitelská vozidla AČR

 

 

Diskusní téma: Dvacet nových Pandurů pro Armádu ČR

Datum: 12.01.2015

Vložil: David

Titulek: Nové Pandury

Čím dál vic se prostě ukazuje, že oněch zakoupených 107 Pandurů je prostě nedostatečných, ostatně původně jich mělo být více - 234 ks

Datum: 12.01.2015

Vložil: Faro

Titulek: Re: Nové Pandury

No jo, 107 je prostě málo i pro tak malou armádu jako je ta česká. OT jednoduše patří mezi stěžejní techniku a pokud mají být plněny úkoly před armádu postavené, tak se jejich počet nedá ošulit. Teď se to bude zase lepit po malých částech. Celkem mě prudí, že AČR se stala obětí zákulisních machinací, a že jí byly vnuceny Pandury, tyhle rakouské rozkymácené "olačky", po kterých dnes již na trhu neštěkne ani pes.

Datum: 12.01.2015

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Re: Nové Pandury

Je třeba se smířit s tím, že Pandur je pouze vyšperkované h.vno. Buďme rádi za to, co máme.

Datum: 12.01.2015

Vložil: Karel

Titulek: Re: Re: Re: Nové Pandury

Já bych chtěl jen říci, že ono na trhu nic lepšího není. Vše je podobné jako Pandur. Takže bych je hlavně používal tak jak to nejvíc jde a hlavně vycvičil vojáky pro provádění různých operací, kde je můžou využít. Ted myslím zejména nasazení ve městech, hlídková činnost v terénu, zatarasování komunikací, pomoc policii - té by se určitě hodily, to co má je tristní.

Vyhledávání