internetový armádní magazín

Egypt asi koupí další dvě francouzské korvety

28.07.2015 10:05

Egypt údajně uvažuje o nákupu dvou dalších nových korvet ve Francii. Jednání v této záležitosti mezi Egyptem a Francií mělo být zahájeno v minulém týdnu.
V červnu minulého roku uzavřel Egypt smlouvu s francouzskou loďařskou společností DCNS v hodnotě asi jedné miliardy EUR o dodávce celkem čtyř korvet třídy Govind-2500. Smlouva zahrnuje i opci na případnou výstavbu dalších dvou plavidel.

Stavba první korvety, jejíž předání je naplánováno na rok 2017 byla zahájena ve francouzském Lorientu v dubnu letošního roku. Další tři plavidla mají být postavena v egyptské Alexandrii pod dohledem francouzských specialistů. Dodávky těchto lodí by měly proběhnout v průběhu let 2017 až 2019.
Korvety Govind-2500 mají mít výtlak 2600 tun, délku 102 m a šířku 16 m. Mají být schopny dosahovat rychlost 25 uzlů, působit samostatně na moři po dobu až tří týdnů a disponovat dosahem větším než 3700 námořních mil při ustálené rychlosti 15 uzlů. Korvety budou nosit vrtulník typu EC-725 a bezpilotní průzkumné prostředky. Militarybox, CC BY-SA
 

Diskusní téma: Egypt asi koupí další dvě francouzské korvety

Datum: 28.07.2015

Vložil: David

Titulek: Egyptské námořnictvo

Je zajímavé, jak v posledních letech egyptské námořnictvo výrazně posiluje. Fregata třídy FREMM, korvety Gowind, USA dodaly korvety Ambassador, měly by přijít dvě nové ponorky 209 atd. Samozřejmě, na financování se výrazně podílí Saúdská Arábie. Ale i tak to vnímám jako zásadní posun, který do jisté míry mění poměr sil v oblasti. Jsem zvědav, jak na to zareaguje Izrael

Vyhledávání