internetový armádní magazín

Egypt pravděpodobně koupí ruské komplexy S-300VM

24.09.2014 14:55

Egypt pravděpodně koupí v Rusku protiletadlové raketové komplexy S-300VM. Informace pochází od představitelů ruské obchodní společnosti Rosoboronexport. Termín dodání není zatím znám, ale hodnota kontraktu se má údajně pohybovat kolem půl miliardy dolarů. Informaci podporuje i fakt, že závody Kirov v Sankt Petěrburgu během tohoto měsíce dokončili montáž 22 pásových podvozků systemů S-300 opatřených žlutou pouštní kamufláží.

Spekulace o prodeji komplexů S-300VM do Egypta se objevily již srpnu. Tehdy bylo uvedeno, že Egypt by mohl obdržet všechny komplexy S-300 původně určené pro Sýrii zablokované mezinárodními sankcemi OSN. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                     S-300VM

                                                           (foto: Doomych / PD)

 

 

Hodinky.cz

Diskusní téma: Egypt pravděpodobně koupí ruské komplexy S-300VM

Datum: 30.09.2014

Vložil: Caminante

Titulek: Role armády v Egyptě

Nákup ruských PVO systémů má docela logiku. Pokud se podíváme na ddalší systémy podobných výkonů spojené s pravděpodobnými vývozními omezeními a na jejich ceny... Určitě to byla dobrá koupě, protože s ohledem na pokročilé stádium rozpracovanosti zakázky musel být tlak na cenu velký. Se zmínkou o egyptských nákupech pokročilých zbraňových systémů se můžeme zajímat o míru prorůstání armádních struktur do komerčního prostředí. S ohledem na dlouholetou kontrolu armády nad téměř veškerou politikou v Egyptě a s tím spojenou kontrolou státních financí se vkrádají dvě zásadní otázky: 1. do jaké míry již v této zemi došlo k propojení státní správy, armády a kapitálu, jelikož veřejná moc je v rukou armády, otázkou je propojenoust se soukromým finančním sektorem. 2. nakolik je egyptská armáda jako organizace zároveň (samozřejmě ne otevřeně) podnikatelským subjektem, jestliže její výše postavení členové vedle své práce v armádě ještě podnikají, například spolu/vlastní stavební společnosti.

Datum: 26.09.2014

Vložil: David

Titulek: S-300

Tak první úvahy o nákupu ruských S-300/400 se objevily už za Mubaraka - a to kvůli jejich vysokým výkonům. A ta myšlenka se stále vracela, není tak žádnou novinkou.
Každopádně je to další ukázka posunu egyptské armády, která se čím dál víc chce zbavit závislosti na dodávkách zbraní z USA. Nákup fregat Gowind, jednání o dodávkách ruských MiG-35 a čínských FC-1 atd...vypadá to na pokus o přezbrojení, je ale otázkou, zda se to podaří

Vyhledávání

Array

 

 

 

 

 

Prozdravi.cz