internetový armádní magazín

Exocet stále nevychází z módy

13.10.2014 18:55

Evropská společnost MBDA oznámila, že v současnosti eviduje objednávky na celkem 400 kusů protilodních řízených střel MM40 Exocet Block 3 a 50 nových příslušných odpalovacích zařízení. Tyto objednávky údajně pocházejí od námořních sil devíti zemí.

Střely Exocet Block 3 jsou momentálně ve výzbroji ozbrojených sil sedmi států, a to Řecka, Maroka, Kataru, Spojených arabských emirátů, Ománu, Bruneje a Peru. V dohledné době se tento výčet zemí rozšíří o Egypt, protože střelami Exocet Block 3 budou vyzbrojeny čtyři egyptským námořnictvem objednané francouzské korvety Gowind 2500.

 

MM40 Exocet Block 3 představuje zatím nejnovější sériové provedení populárních francouzských protilodních řízených střel. Vyznačuje se novou technologií pohonu, vysoce výbušnou 160kg bojovou hlavicí a doplňkovým satelitním naváděním. Střela má dosah téměř 200 km a kromě lodí je schopna úspěšně atakovat i cíle na pobřeží. Exocet vděčí za svou velkou popularitu především argentinskému námořnímu letectvu, které ho bojově použilo v britsko-argentinském konfliktu o Falklandy v roce 1982 a za jeho pomoci potopilo britský torpédoborec Sheffield. Militarybox, CC BY-SA

 

 

Diskusní téma: Exocet stále nevychází z módy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Array