internetový armádní magazín

Filipínská armáda si pořídí americké kopie RPG-7

16.01.2014 11:50

Filipínská armáda oznámila, že vrámci své modernizace během letošního roku nakoupí 400 ručních protitankových zbraní RPG. K nákupu si vybrala americkou vylepšenou kopii sovětské protitankové zbraně  RPG-7 od firmy Airtronic USA. Cenu zbraní a další podrobnosti nákupu filipínská armáda ani americká firma nezveřejnila.

Zbraň RPG-7 je reaktivní protitankový granátomet, který byl vyráběn v Sovětském svazu asi od roku 1961. Maximální dostřel RPG-7 je asi 1000 metrů a její původní nejjednoduší granáty dokázaly probít 300 mm silný pancíř. V dnešním Rusku se tato zbraň již nevyrábí, ale existuje řada jiných výrobců ve světě, kteří se produkcí RPG-7 zabývají a dále ji zdokonalují.

Americká firma Airtonic USA představila svoji verzi RPG-7, označenou jako RPG-7-USA na výstavě zbraní - SHOT 2009. Zbraň oproti svému sovětskému vzoru doznala určitých ergonomických změn a je nově opatřena montážními lištami pro umístění různých zaměřovačů a dalšího příslušenství. Vystřelovat může všechny známé, dříve i v současné době vyráběné typy granátů určených pro tuto zbraň. Životnot RPG-7-USA je až 1000 výstřelů a firma dává na zbraň dvouletou záruku. Zbraně RPG-7-USA si do své výzbroje již zakoupila peruánská armáda. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Filipínská armáda si pořídí americké kopie RPG-7

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     PODPOŘTE MILITARYBOX