internetový armádní magazín

Finsko podepíše smlouvu na nákup nizozemských tanků

16.01.2014 10:25

Nizozemský ministr obrany J.H. Plasshert oficiálně informoval dolní komoru nizozemského parlamentu o prodeji stovky tanků Leopard 2A6 ozbrojených sil Nizozemska ministerstvu obrany Finska. Smlouva o prodeji by měla být podepsána v příštím týdnu, během návštěvy finského ministra obrany Carla Hanglunda v Nizozemském království.

Smlouva o prodeji tanků zahrnuje i dodatky týkající se výcviku osádek a dodávek náhradních dílů, nářadí, trenažérů a munice.

Nizozemské ozbrojené síly předají Finsku tanky v několika blocích. Poslední blok má do Finska dorazit v roce 2019. Všechny tanky projdou před dodáním opravou a modernizací podle finských požadavků. Militarybox, CC BY-NC-SA 


 

Dřívější zpráva: Finsko hodlá posilnit své tankové jednotky

 

Diskusní téma: Finsko podepíše smlouvu na nákup nizozemských tanků

Datum: 17.01.2014

Vložil: David

Titulek: T-72

Já třebas chápu, že za takto omezeného rozpočtu nejsou nakupovány nové tanky, příp. modernizovány další tanky. Ale za chybu považuji to, že mají být vyřazeny nemodernizované T-72. Já samozřejmě vím, že nemají hodnotu moderního tanku. Ale mohly by být v záloze - byť ne v plném počtu (řekněme 60-70 strojů) - pro případ nějakého zásadnějšího konfliktu, který přitom nelze úplně vyloučit! Prostě mi to přijde jako neprozíravé

Datum: 17.01.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: T-72

Kdyby modernizace prováděly české firmy za využití větší části českých komponentů, dalo by se zmodernizovat větší (smysl dávající) množství tanků.

Datum: 16.01.2014

Vložil: David

Titulek: Srovnání?

Takže Finsko s polovičním počtem obyvatel bude mít cca 220 moderních tanků. Zajímavé je srovnat to s 30 českými T-72 M4

Datum: 16.01.2014

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Srovnání?

Souhlasím a také nechápu! Obdobně polská armáda mohutně nakupuje a modernizuje Leopardy z Německa...

Datum: 16.01.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Srovnání?

Je možné to více či méně ze všech stran odborně technicky a ekonomicky rozebírat, ale čistě lidsky přátelé - je to k pláči !!!

Vyhledávání

Array

 

 

 

 

 

 

 

 

     PODPOŘTE MILITARYBOX