internetový armádní magazín

Firma BAE Systems obdržela kontrakt na integraci střel Brimstone-2 do výzbroje britských Typhoonů

11.07.2014 18:35

Společnost BAE Systems koncem minulého měsíce obdržela kontrakt od britského ministerstva obrany na zařazení nových protizemních řízených střel Brimstone-2 do výzbrojního sortimentu britských letounů Eurofighter Typhoon. Hodnota kontraktu se odhaduje na 5 milionů liber.

V současné době již u britské firmy Wharton probíhají zkoušky aerodynamických vlastností střel Brimstone-2 podvěšených pod letounem. Probíhají i vývojové práce na novém vícenásobném vypouštěcím zařízení, které by bylo využitelné i pro jiné typy letecké munice, jako např. pro budoucí střely SPEAR 3.

Střely Brimstone-2, které představují ve všech směrech vylepšené DM Brimstone společnosti BMDA mají výrazně rozšířit možnosti letounů Typhoon v oblasti přesných úderů proti pozemním a námořním cílům, a to včetně těch rychle se pohybujících a vysoce manévrujících. Letouny Typhoon by měly být schopny nosit až 4x3 střely Brimstone-2.

Kontrakt na integraci střel Brimstone-2 do výzbroje letounů Typhoon je součástí rozsáhlejšího programu rozšíření sortimentu munice kategorie vzduch-země těchto strojů. Tento program má přímou souvislost s plánovaným vyřazením stíhacích-bombardovacích letounů typu PANAVIA Tornado GR.4 od jednotek RAF v roce 2019.

Základní provedení střely Brimstone má délku 1,8 m, průměr těla 180 mm a hmotnost necelých 50 kg. Střela má tandemovou kumulativní bojovou hlavici a kombinovanou radiolokační - poloaktivní laserovou naváděcí soustavu. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                         trojice střel BMDA Brimstone

                                             (foto: brimstonemissile.com / Crown Copyright)

 

Diskusní téma: Firma BAE Systems obdržela kontrakt na integraci střel Brimstone-2 do výzbroje britských Typhoonů

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz

 

 

Hodinky.cz