internetový armádní magazín

Francie prodá 24 letadel Rafale do Kataru

01.05.2015 10:35

Francie s velkou pravděpodobností prodá 24 víceúčelových bojových letounů Dassaul Rafale do Kataru. Smlouva o prodeji by měla být podepsána 4. května 2015 v Dauhá za přítomnosti francouzského prezidenta F. Hollanda. Francouzské zdroje odhadují náklady na transakci na 6,3 miliardy EUR. Cena údajně zahrnuje výzbroj letadel, výcvik pilotů a pozemního personálu. Dodávky letadel budou pravděpodobně zahájeny v roce 2017.

Francouzské společnosti Dassault se po dlouhých letech marketingového snažení začíná dařit udávat své špičkové bojové stroje Rafale na trhu. Největší předpokládaný obchod se 126 letadly s Indií má však stále spoustu otazníků a není vyloučeno, že se "srazí" na 36 kusů. Militarybox, CC BY-SA

 

   Mirage 2000-5 - současný zástupce francouzských bojových letadel ve výzbroji Qatar Emiri Air Force

                                                          (foto: U.S. Navy / PD)

 

 

Diskusní téma: Francie prodá 24 letadel Rafale do Kataru

Datum: 02.05.2015

Vložil: David

Titulek: Rafale

Zajímavé. O tomto obchodu se hovoří už několik let, hovořilo se také o společném nákupu s Kuvajtem a SAE. Novější zprávy také hovořily o tom, že nových letounů by Katar měl nakoupit 72! (stát s milionem obyvatel) letadel, ale podle některých zpráv by mělo jít o kombinaci dvou typů. Takže uvidíme.

Vyhledávání

Array