internetový armádní magazín

Gruzie má zájem o vrtulníky Blackhawk

08.09.2014 08:50

Gruzie má zájem o nákup amerických víceúčelových vrtulníků UH-60M/L Blackhawk. Možnost nákupu, počty vrtulníků a způsoby financování byly předmětem i schůzky ministrů obrany Gruzie a Spojených států, která proběhla 6.9.2014. Žádné podrobnosti ve věci vrtulníků však nebyly zatím zveřejněny. Schválení dodávek nových víceúčelových helikoptér do Gruzie musí ve Spojených státech projít běžným schvalovacím procesem, který bude ještě určitou dobu trvat, ale že obchod proběhne není pochyb.

Představitelé NATO se na summitu dohodli na rozšíření partnerství s Gruzií. Na jejím uzemí, jižně od hlavního města Tbilisi bude v brzké době otevřeno nové školící středisko NATO, které bude využíváno všemi členskými zeměmi paktu. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                               UH-60M Blackhawk

                                                             (foto: U.S. Army / PD)

 

Diskusní téma: Gruzie má zájem o vrtulníky Blackhawk

Datum: 08.09.2014

Vložil: saracen

Titulek: prachy

Rád by som vedel z čoho to chcú zaplatiť???

Datum: 08.09.2014

Vložil: Pepe

Titulek: Re: prachy

Oni jim američani určitě dají výhodný úvěr a posečkají za protislužbu. Plánované výcvikové středisko určitě nebude žádné "holátko" a pojme nějakou tu stanici radioelektronického průzkumu, a tak podobně ... a všichni budou spokojeni.

Datum: 08.09.2014

Vložil: Juno

Titulek: Re: Re: prachy

Máš recht Pepe. Na co by bylo NATU výcvikové středisko kdesi v riti na Kavkaze, na území státu, který ještě ani není členem - prostě je to jenom provokačka vůči Rusům. Gruzínský poťápaný kravatožrout jim povolí postavit středisko a gruzínská armáda dostane Blackhawky. Nemá to svoji logiku?

Datum: 09.09.2014

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Re: Re: prachy

Přesně jak píšete chlapi. Škoda, že si to neuvědomují (nebo nechtějí uvědomovat) někteří vrcholní politici v Evropě...

Datum: 09.09.2014

Vložil: David

Titulek: Re: Re: Re: Re: prachy

Kde se vezmou prachy - Gruzie dlouhodobě udržuje poměrně vysoké výdaje na obranu -a po konfliktu v r. 2008 tento trend ještě zesílil. Takže ty vrtulníky si mohou koupit ze svého. Zájem o ně projevili už dávno. ale USA jim je nechtěly dodat (nechtěly dráždit Rusko). A nutnost náhrady starých MI-8/17 je evidentní

Datum: 09.09.2014

Vložil: saracen

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: prachy

To koľko vrážajú do obrany je síce pekné, avšak výkonnosť ich ekonomiky asi nie je na úrovni českej alebo slovenskej republiky a my si tie vrtuľníky dovoliť nemôžeme. Pre príklad uvediem rakúsko, ktoré ich prevádzkuje až 9 ks i keď som niekde čítal, že chcú ďalšie prikúpiť, pričom ich ekonomika je asi niekde inde. Avšak ak ich chcú gruzínci kúpiť iba dva tri tak potom na to asi majú a všetko čo som napísal predtým beriem späť. Na doplnenie je to podľa mňa naj vertuška pre pechotu.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Prozdravi.cz