internetový armádní magazín

Indická společnost HAL dokončila integraci střely BrahMos-A a letounu Su-30MKI

03.02.2015 13:55

V minulém týdnu byla zveřejněna zpráva, podle které indická společnost HAL (Hindustan Aeronautics Limited) dokončila integraci rusko-indické řízené střely BrahMos-A s letounem Suchoj Su-30MKI. První upravený letoun Su-30MKI zahájí zkušební lety již v březnu tohoto roku. 

Rozhodnutí o modernizaci strojů Su-30MKI za účelem získání jejich schopnosti nosit řízené střely BrahMos padlo v Indii v polovině roku 2012. Indické letectvo má podle zveřejněných zpráv v úmyslu upravit celkem 42 letounů a pořídit asi 216 střel letecké verze BrahMos-A.

                               model letounu Su-30MKI se střelou BrahMos-A pod trupem 

                                                     (foto: Allocer / CC BY-SA)

 

Integrace asi 3 tuny těžké a asi 8,5 metrů dlouhé střely BrahMos s letounem Su-30MKI nebyla jednoduchou záležitostí a vyžádala si řadu zásahů do draku letounu. Indická společnost při integraci spolupracova s řadou ruských odborníků.

Střela BrahMos-A má při vypuštění letounem ve výšce 10 až 15 metrů disponovat dosahem kolem 120 km, při vypuštění ve velké výšce pak až 300 km.

V současné době jsou vedeny práce na menší a lehčí střele s označením BrahMos-M, která bude moci být integrována i s letouny MiG-29K/KUB, Mirage 2000 a Rafale. K jejímu testování by mohlo dojít v roce 2017. Militarybox, CC BY-SA

                                                 makety střel BrahMos a Brahmos-M

                                                  (foto: Anirvan Shukla / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Indická společnost HAL dokončila integraci střely BrahMos-A a letounu Su-30MKI

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání