internetový armádní magazín

Indické tanky Arjun Mk.2 nebudou vyzbrojeny střelami LAHAT

23.09.2014 11:40

Indie zavrhla možnost vyzbrojit své nové hlavní bojové tanky domácí výroby Arjun Mk.2 izraelskými protitankovými řízenými střelami LAHAT odpalovanými hlavní 120mm tankového kanónu. Uváděným důvodem je velmi velký počet poruch naváděcího systému střely vyvinuté izraelskou společností Israel Aerospace Industries (IAI) při prováděných testech a snaze její integrace s indickým tankem. 

 

                                                        tank Arjun Mk.2                                                  střela LAHAT

                                            (foto: Anirvan Shukla / CC BY-SA)                                  (spike78 /

                                                                                                                               CC BY-SA)         

 

Zařazení izraelské protitankové řízené střely do výzbroje indického tanku Arjun Mk.2 bylo pro indickou výzkumnou a vývojovou agenturu DRDO velkou výzvou. Možnost použití řízené střely měla představovat velmi významné zlepšení oproti starší verzi Arjun Mk.1 a měla se dokonce stát pro Arjun Mk.2 jedním z jeho hlavních rysů. Integrace střely však byla po celou dobu provázena nemalými potížemi, které se nakonec staly jednou z hlavních příčin zpomalení závěrečných vývojových prací na novém indickém tanku.

Podle vyjádření představitelů agentury DRDO plány na použití izraelské střely byly opuštěny, a v současné době již probíhá vývoj domácího indického systému. Militarybox, CC BY-NC-SA 
 

 

Diskusní téma: Indické tanky Arjun Mk.2 nebudou vyzbrojeny střelami LAHAT

Datum: 23.09.2014

Vložil: Juno

Titulek: Arjun

Indům bych poradil jednu věc: Hoďte ten krám do moře a pořiďte si pořádné tanky v zahraničí. Peníze co vám ještě určitě zůstanou investujte do výroby, kterou zvládáte, do zdravotnictví a školství.

Vyhledávání