internetový armádní magazín

Indickému letectvu zmizelo na Ukrajině pět letadel

30.03.2015 09:15

Vysoce postavený úředník indického vojenského letectva prohlásil pro agenturu Defense News, že pět ze čtyřiceti letadel odeslaných na Ukrajinu na provedení oprav a modernizace se nevrátilo do Indie a zmizelo zatím neznámo kam.

Indické vojenské letectvo uzavřelo v roce 2009 dohodu s ukrajinskou společností Ukrspecexport v hodnotě asi 400 milionů dolarů na modernizaci celkem 104 transportních letounů Antonov An-32. Modernizace čtyř desítek strojů měla proběhnout na území Ukrajiny, ostatní letouny měly být modernizovány v Indii na letecké základně Kanpur za pomoci ukrajinských technologií. Ze čtyřiceti letounů, které indické vojenské letectvo přesunulo na Ukrajinu se však po modernizaci vrátilo do Indie pouze pětatřicet. 

Představitelé indického letectva se dotazovali na osud pěti indických letadel na velvyslanectví Ukrajiny v Indii, ale bylo jim pouze oznámeno, že situace musí být řešena prostřednictvím společnosti Antonov. Militarybox, CC BY-SA 

                                           letoun An-32 indického vojenského letectva

                                                     (foto: aeroprints / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Indickému letectvu zmizelo na Ukrajině pět letadel

Datum: 30.03.2015

Vložil: Míša

Titulek: bordel ve státech východního bloku.

Dobrej tip pro naší AČR, získat atestaci na generálky F-35tek a získat tak nový stroj do letectva. Ovšem my už jsme asi tak vyhlášení, že se sem raději neletí ukázat ani na leteckej den.

Datum: 30.03.2015

Vložil: TU,SU

Titulek: Re: bordel ve státech východního bloku.

Asi tak nějak ........ SMAZÁNO REDAKCÍ !!! MIMO TÉMA, DLOUHÉ, ZBYTEČNÉ.

Datum: 30.03.2015

Vložil: David

Titulek: An-32

Další vážný problém pro Antonov, který je přitom jedním z největších podniků v Ukrajině. Když uvážím faktický krach programu An-70 a velmi nejistou situaci kolem An-140...velmi neveselé perspektivy

Datum: 30.03.2015

Vložil: sd

Titulek: to je svatá pravda

To se prostě nedělá:))))))))

Vyhledávání