internetový armádní magazín

Indický tendr na útočné pušky zatím běží podle plánu

20.10.2014 10:40

Čtveřice typů zbraní, která se účastní indického výběrového řízení na novou útočnou pušku indické armády prodělala první sérii testů. Testy pušek zatím probíhají na severu Indie v Himalájích na vojenské základně Bakloh, ale postupně se mají přesunout na jiná vybraná místa s různými klimatickými podmínkami. Podle dostupných zpráv se zdá, že tendr nyní běží podle plánu.

Jak již bylo v dřívějších zprávách uvedeno, indických testů se účastní útočné pušky - ARX160 od italské Beretty, ACE 1 od izraelského podniku IWI, CCR od amerického Coltu a CZ 807 Bren od české společnosti CZUB. Testy měly začít již s srpnu 2013, ale byly odloženy až na podzim letošního roku v důsledku přípravy nové indické metodiky vyhodnocování testů zbraní.   

Připomeňme, že indická armáda požaduje novou útočnou pušku schopnou střílet po patřičných úpravách náboji 5,56x45 i náboji 7,62x39. Hmotnost zbraně ve variantě pro náboj 5,56x45 nesmí překročit hodnotu 3,6 kg a pod zbraň se musí dát podvěsit granátomet střílející indickou municí. Na zbraň jsou kladeny velmi vysoké nároky v oblasti celkové spolehlivosti a odolnosti.
Indie požaduje, aby vítěz výběrového řízení poskytl veškeré výrobní technologie a umožnil licenční výrobu minimálně 220 tisíc pušek u indické firmy OFB (Ordnance Factory Board). Vítěz výběrového řízení musí též do 18 až 24 měsíců po vyhlášení výsledků zahájit přímé dodávky požadovaného množství (66 tisíc) útočných pušek a jejich příslušenství.
Indické náklady na pořízení nových útočných pušek pro armádu se odhadují na 200 až 300 milionů dolarů. Militarybox, CC BY-NC-SA

 


Dřívější zpráva 3.10.2014 : Indie zahájila testování útočných pušek - boj české CZ 807 Bren začíná

 

 

Diskusní téma: Indický tendr na útočné pušky zatím běží podle plánu

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 PODPOŘTE MILITARYBOX