internetový armádní magazín

Indie definitivně rozhodne o letounech Rafale do letošního dubna

13.01.2015 07:30

Podle posledních dostupných zpráv, plánuje Indie učinit konečné rozhodnutí ve věci nákupu nebo odmítnutí francouzských víceúčelových bojových letounů Dassault Rafale do dubna letošního roku. Rozhodnutí má tedy padnout před plánovanou návštěvou indického premiéra ve Francii.

Letoun Dassault Rafale byl vybrán jako vítěz velkého indického tendru MMRCA na 126 letadel v roce 2012, ve kterém ve finále porazil konkurenční západoevropský stroj Typhoon konsorcia Eurofighter. Francouzský Dassault v souboji s konkurentem nabídl nižší kupní cenu. V dřívějších fázích soutěže byly vyřazeny letouny MiG-35, F/A-18 Super Hornet a F-16 Super Viper.

Zveřejněné informace uvádějí, že asi 90% textu případné budoucí smlouvy o nákupu letounů bylo již schváleno, ale Dassault se nyní snaží navýšit cenu a odmítá závazky ohledně záruk za licenční výrobu a dodržování výrobního plánu letounů v Indii. Koncem ledna má do Indie přicestovat speciální francouzská delegace, která se má pokusit sporné body urovnat. Militarybox, CC BY-SA

                                                                 Rafale B

                                                    (foto: Rama / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Indie definitivně rozhodne o letounech Rafale do letošního dubna

Datum: 13.01.2015

Vložil: Pepe

Titulek: Rafale

Jsem zvědavý jak to dopadne, kdo v celé věci víc blafuje, kdo bude mít pevnější nervy, a hlavně - kdo se bude nakonec smát.

Datum: 13.01.2015

Vložil: Zico

Titulek: Re: Rafale

Francouzi budou muset Indům ustoupit, jinak mohou začít "podřezávat kohouty" a smát se začnou Rusové.

Vyhledávání