internetový armádní magazín

Indie pravděpodobně zruší výběrové řízení MCAR na útočné pušky

21.06.2015 11:30

Indie pravděpodobně zruší výběrové řízení na dodávku 66 tisíc multirážových útočných pušek MCAR (Multi-Calibre Assault Rifle), zahájené již v roce 2011. Důvodem tohoto úmyslu má být fakt, že žádná ze čtyř v tendru testovaných zbraní nesplňuje veškeré indické požadavky.

Útočné pušky MCAR pro indickou armádu mají být s výměnou hlavně, závěru a zásobníku schopny střílet jak municí NATO 5,56x45, tak i municí vz.43 7,62x39, a jejich hmotnost by v žádné variantě neměla přesáhnout 3,6 kg. Po nedobrých zkušenostech s domácími útočnými puškami INSAS požaduje indická armáda po nových zbraních extrémní spolehlivost v různých, naprosto odlišných klimatických podmínkách a také vysokou odolnost. Po výrobci zbraní chce Indie zajistit přímé dodání asi 66 tisíc pušek a následnou licenční výrobu v Indii, která by měla dát dalších cca 220 tisíc kusů. Odhadovaná hodnota kontraktu je asi 48,5 miliardy rupií.

                                              indický voják s útočnou puškou INSAS

                                                            (foto: US DoD / PD)

 

Výběrového řízení MCAR se účastní italská společnost Beretta s variantou pušky ARX 160A1, izraelská firma IWI s puškou ACE I, americký Colt s puškou MCR (CCR) a česká společnost CZUB s útočnou puškou CZ 807 Bren.

Jaký bude další postup indických ozbrojených sil po označení všech testovaných zbraní za nevyhovující není úplně jasné. Připouští se možnost, že budou změněny specifikace a nově bude požadována zbraň určená pouze pro náboj 7,62x39. Militarybox, CC BY-SA 

 

 

 

Dřívější zpráva 3.10.2014 : Indie zahájila testování útočných pušek - boj české CZ 807 Bren začíná

 

Diskusní téma: Indie pravděpodobně zruší výběrové řízení MCAR na útočné pušky

Datum: 21.06.2015

Vložil: sd

Titulek: bohatá diskuse

Přeji dobrý den, jsem opět zde a velmi, opravdu velmi mě zajímá bohatá a široká diskuse na toto téma.
Keywords: Provincie,geo, klimatické podmínky.zásobovací trasy, logistika,stav zásobovacích tras,úroveň a schopnost údržby zbraní v poli,munice, hmotnost munice,efektivita munice v kontrastu s hmotností a úrovni zásobování, neschopnost a schopnost provozu moderních zbraní indickou armádou, politické aspekty a mnoho dalšího.

Prosím všichni přispějte do diskuse na Téma MCAR v Indii.
Děkuji s pozdravem.
PS. Jen seriózní diskusi.

Datum: 21.06.2015

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: bohatá diskuse

Výzva k diskusi je to moc pěkná a nám se rozhodně zamlouvá, ale nevíme jestli dosáhne nějaké odezvy. Jedná se totiž asi o náročné téma.

Kdo se v tématu vyznáte - PŘISPĚJTE DO DISKUSE !!! (aby tu nebyl "sd" sám jako jediný odvážlivec)

Záznamy: 1 - 2 ze 2

Vyhledávání