internetový armádní magazín

Indie začne v květnu testovat útočné pušky, včetně české CZ 807A Bren

10.02.2014 10:40

Indická armáda po určitých odkladech v květnu letošního roku konečně zahájí testování a porovnávání čtyř vybraných zahraničních typů útočných pušek. Výsledkem testů má být výběr nové zbraně, která bude zavedena do výzbroje. V sázce je až 66 tisíc pušek asi za 300 milionů dolarů.

Nový vybraný typ zbraně bude ve výzbroji indické armády nahrazovat domácí indickou útočnou pušku INSAS, jejíž další používání bylo odmítnuto především pro její nespolehlivost.

Indie hledá novou multirážovou zbraň (pro náboj 5,56x45 a 7,62x39) vhodnou pro následnou licenční výrobu. K testům si vybrala americkou pušku Colt ACR (Advenced Combat Rifle), která je modernizací modelu M16A2, italskou zbraň Beretta ARX-160, izraelskou IWI Galil ACE a českou CZ 807A Bren od České Zbrojovky Uherský Brod, což je verze v české armádě zavedené zbraně CZ 805.

Všechny čtyři typy zbraní mají být důkladně testovány v extrémních podmínkách, aby se předešlo problémům vznikajícím u pušek INSAS. Testování má v první fázi probíhat ve studeném vysokohorském prostředí Himálaje. Následovat budou testy v suchém prostředí pouště Rajasthan a vlhkém prostředí pralesů v jižní Indii. Militarybox, CC BY-NC-SA  

                                                   Beretta ARX-160A2 pro náboj 5,56x45

                                                          (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Indie začne v květnu testovat útočné pušky, včetně české CZ 807A Bren

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání