internetový armádní magazín

Indonésie asi odmítne ukrajinské transportéry BTR-4

13.05.2014 06:25

Ministerstvo obrany Indonésie pravděpodobně upustí od plánované objednávky ukrajinských kolových obrněných transportérů typu BTR-4 a pořídí pro svoji námořní pěchotu další sérii ruských pásových bojových vozidel pěchoty BMP-3F. Důvodem pro změnu má být údajně velmi nestabilní situace na Ukrajině a v poslední době poněkud zhoršující se renomé ukrajinského výrobce ChKBM Morozova. 

Indonéská námořní pěchota má momentálně ve výzbroji 54 kusů bojových vozidel BMP-3F, která byla převzata v roce 2009 (17 vozidel) a v lednu 2014 (37 vozidel). Vozidla byla koupena za úvěr poskytný Ruskem.

Plán pořídit ukrajinské obrněné transportéry BTR-4 vznikl v loňském roce na základě výběrového řízení. Indonéská námořní pěchota počítala s dodávkou asi 50 kusů transportérů. Názory na technickou úroveň a kvalitu ukrajinských transportérů se dosti různí, ale v poslední době zaznamenal ukrajinský výrobce dosti velkou nepříjemnost s vozidly určenými pro Irák, které zákazník odmítl převzít. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                         BTR-4

                                                           (foto: Sergyi Way / PD)

 

 

Dřívější zpráva: Indonésie převzala 37 vozidel BMP-3F

 

 

Hodinky.cz

Diskusní téma: Indonésie asi odmítne ukrajinské transportéry BTR-4

Datum: 13.05.2014

Vložil: Terminator

Titulek: BTR 4 - UA

Pokud laicky srovnám ochranu, pohyblivost a palebnou sílu tak mi pořád vychází, že Indonésie nemohla udělat nic lepšího, než pořídit BMP 3F. Jediné co bych měl BMP 3 za zlé, že výsadek se dá srovnat se sardinkami.

Datum: 13.05.2014

Vložil: David

Titulek: Re: BTR 4 - UA

Tak ty BMP-3F si Indonésie pořídila i proto, aby nahradila zastaralé lehké tanky. Je otázkou, zda je nebude používat spíše právě jako LT a ne BVP.
Jinak - obecně se ruská BMP hodnotí kladně - a vždy je zmiňována jako hlavní nevýhoda onen špatný prostor pro výsadek. Ostatně - já sám jsem měl třebas problém vlézt do BVP-2. Ale je třeba brát také v potaz to, že Rusové (a Ukrajinci atd) jsou spíše menších postav - a u obyvatel Indonésie, Vietnamu atd. je to ještě výraznější.
Nedávno se zde diskutovalo nové ruské BMP Kurganec. Podle mne by bylo racionálnější vyjít z BMP-3 (které má spolehlivý, odolný podvozek, kvalitní silnou výzbroj atd) - a jen mu upravit, resp. zvýšit korbu pro získání většího prostoru.

Vyhledávání

Array