internetový armádní magazín

Indonésie dostala novou nabídku letounů Typhoon

22.04.2015 20:35

Evropské konsorcium Eurofighter opakovaně nabídlo Indonésii svůj víceúčelový bojový letoun Typhoon. S nabídkou samotných letounů je nyní Indonésii nabízena i možnost jejich montáže v indonéském podniku zabývajícím se leteckou výrobou, který se nachází ve městě Bandung. Indonésie by se mohla stát po přenesení technologií konsorcia Eurofighter i distribučním centrem letounů Typhoon pro celou jihovýchodní Asii.  

Počátkem loňského roku Indonésie rozeslala žádosti o poskytnutí informací o letounech, které by nahradily zastaralé stíhačky F-5 E/F Tiger-2 provozované indonéským letectvem. Podle propozic hodlá Indonésie vybrat typ letounu, který bude výkonově odpovídat požadavkům letectva, bude montován v Indonésii a přinese místnímu průmyslu nové technologie.

V listopadu 2014 byla zveřejněna zpráva, že do finálového klání postoupily stroje Su-35 ruské společnosti Suchoj, JAS-39 E/F Gripen švédské firmy Saab a F-16 Plus Block 52 od americké společnosti Lockheed Martin. Nevybrané zůstaly francouzské letouny Rafale a evropské Typhoon. Výrobci ani těchto letounů se však stále nevzdávají a hledají další možnosti jak se prosadit. Militarybox, CC BY-SA

                                             Eurofighter Typhoon v německých barvách

                                                        (foto: Kogo / CC BY-SA)

 

 

 

Dřívější zpráva 11.11.2014 : Su-35 postoupil do finále indonéského výběrového řízení

 

Diskusní téma: Indonésie dostala novou nabídku letounů Typhoon

Datum: 28.04.2015

Vložil: jsb

Titulek: EF, MiG

Ako je na tom MiG-35 v porovnaní s Typhoonom? Viem, že exaktne sa to porovnať nedá, no zaujíma ma približné zrovnanie motorov a výbavy. RD-33 vzhľadom na svoj starší koncepčný základ asi budú mať v určitých ohľadoch horšie charakteristiky.

Datum: 23.04.2015

Vložil: David

Titulek: Typhoon?

U relativně malého (vzhledem k velikosti země) letectva Indonésie mi připadá, že těch typů letounů je až příliš. Su-27 SKM, Su-30, F-16, podíl na vývoji nového korejského letounu 5-té generace, k tomu ještě americké F-16. Typhoon považuji za velice zdařilý letoun, ale v tomto případě poněkud přebytečný

Záznamy: 1 - 2 ze 2

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

 

  SPONZOROVÁNO OBCHODEM E-ARMY