internetový armádní magazín

Indonésie převzala 37 vozidel BMP-3F

28.01.2014 18:35

Jednotky námořní pěchoty Indonésie obdržely 37 nových ruských bojových vozidel pěchoty BMP-3F. Vozidla byla slavnostně předána 27. ledna v Centru bojové přípravy indonéské námořní pěchoty v Asembaguse. Nová bojová vozidla v sestavě jednotek mají nahradit již hodně zastaralé plovoucí tanky PT-76 ještě původní sovětské výroby.

 

Rusko a Indonésie uzavřely smlouvu na dodávku 37 BMP-3F v celkové hodnotě 114 milionů dolarů v květnu roku 2012. Na zaplacení vozidel využila Indonésie údajně části úvěru poskytnutého Ruskem v roce 2007 k nákupu ruské vojenské techniky. Nově dodaná vozidla BMP-3F zvyšují celkový počet indonéskou námořní pěchotou provozovaných vozidel tohoto typu na 54 kusů. Prvních 17 vozidel bylo do Indonésie dodáno již v roce 2009. Podle původních plánů by Indonésie chtěla pořídit až 95 vozidel BMP-3 námořně-pěchotního provedení, z nichž 10 by mělo být ve velitelské verzi FK a 4 ve verzi ženijně-evakuační.

Vozidlo BMP-3F je speciální verzí "trojkového" BMP určenou pro námořní pěchotu. Vozidlo je upraveno pro delší pobyt ve slané vodě a zdolávání vln o výšce až 1,2 m, má vyšší sací komín přívodu vzduchu k motoru, výkonější čerpadla odčerpávání vnikající vody a další drobné speciality. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Indonésie převzala 37 vozidel BMP-3F

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání