internetový armádní magazín

Indonésie uvažuje o nákupu letounů Su-35S

11.02.2014 10:50

Zastaralé letouny F-5 Tiger II vojenského letectva Indonésie čeká v dohledné době náhrada nějakými novými víceúčelovými stroji. Indonéské ministerstvo obrany proto velmi vážně zvažuje možnost nákupu až šestnácti ruských letounů typu Suchoj Su-35S. 

Na nové bojové letouny, které by měly F-5 Tiger II nahradit bude v Indonésii pravděpodně vyhlášeno řádné výběrové řízení, ale žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Možnými účastníky případně vyhlášeného tendru by podle místních zdrojů mohly být letouny JAS-39E/F Gripen švédské firmy Saab, americké stroje Lockheed Martin F-16E/F Desert Falcon a Boeing F-15 Silent Eagle, francouzké Dassault Rafale a zvažované ruské Suchoj Su-35S.

Ruské letouny Su-35S mají podle prohlášení různých indoneských i ruských představitelů poměrně velké šance v Indonésii uspět, i když záměna starých F-5 za nové Su-35S se jeví trošku zvláštně. Indonéské letectvo v současné době již provozuje ruské letouny řady Su-27SK/SKM a Su-30MK/MK2. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                        ruský letoun Su-35S

                                    (foto: Max Bryansky / A.net / se svolením autora)

 

 

Diskusní téma: Indonésie uvažuje o nákupu letounů Su-35S

Datum: 11.02.2014

Vložil: David

Titulek: Zvláštní?

Tak ono to ani není zas tak zvláštní. Indonésie je prostě velký stát, potřebuje letouny s větším dosahem než malé F-5. A díky rostoucí ekonomice si je může dovolit
Mnohem podivnější mi přijde celková akviziční politika. Oněch letounů Su27/30 slouží pouze 10 ve čtyřech verzích - to mi přijde poněkud absurdní. K tomu ty zmiňované Su-35. Dál mají být - nezávisle na tomto kotraktu - nakoupeny další F-16, k tomu se Indonésie účastní jihokorejského programu KF-X - nevím, takovéhle nakupování většího počtu typů odkudkoliv mi připadá poněkud nekoncepční.
Ale každopádně je to další projev čím dál intenzivnějšího zbrojení v jihovýchodní Asii

Datum: 11.02.2014

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Zvláštní?

Souhlas...

Vyhledávání