internetový armádní magazín

Irák získá staré olétané letouny Suchoj

29.06.2014 18:25

Podle vyjádření iráckých vojenských představitelů, získá Irák z Ruska několik starších bojových letounů Suchoj. Na žádost Iráku se má jednat o velmi rychlou dodávku vyvolanou potřebami nasazení letadel v boji proti milicím organizace ISIS. Dodané letouny mají být v Iráku uvedeny do provozu během několika málo dnů.

Na čínském internetu byly uveřejněny záběry částečně rozložených letounů Suchoj Su-25, které byly vykládány z transportního stroje Antonov An-124 Ruslan. V tomto případě se však údajně ještě nejednalo o ruské letouny, ale íránské, které se do Íránu dostaly v době války v Perském zálivu. Během války v roce 1991 totiž přelétlo asi sedm iráckých Su-25 s iráckými piloty do Íránu, aby unikly zničení. Nyní možná nastal čas na jejich návrácení právoplatnému majiteli. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Irák získá staré olétané letouny Suchoj

Datum: 30.06.2014

Vložil: David

Titulek: Su-25

Chápu dnešní obtížnou, atypickou situaci. Beru i to, že Su-25 díky svému pancéřování, odolnosti a silné výzbroji je skvělým bitevním a tedy i protipovstaleckým letounem. Ale nechápu, proč v takové situaci se Irák nezajímá o dodávky amerických A-10, které jsou minimálně srovnatelné s Su-25 a které by jistě byly brzo k dispozici.

Datum: 30.06.2014

Vložil: Nikdo

Titulek: Re: Su-25

On výcvik a nabrání zkušeností s nasazením zaberou celkem dost času . Navíc jestli je mají jen za dopravu z Iranu tak to bude určitě nejlevnější řešení.

Vyhledávání