internetový armádní magazín

Itálie objedná méně letounů F-35

26.04.2014 16:30

Itálie se rozhodla šetřit na nákupech nové letecké techniky pro své vojenské letectvo. Objednávka na 90 amerických letounů nové generace F-35 Lightning II by měla být podle italského tisku snížena na polovinu - tedy na 45 kusů. V případě Itálie se jedná již o druhou redukci objednávky na stroje F-35. V roce 2012 italská vláda rozhodla o snížení počtu objednaných amerických letounů z původních 131 na 90. 

Současné snížení počtu objednaných letounů má italskému státnímu rozpočtu celkem ušetřit kolem 10 miliard EUR. Další nákupy letadel typu F-35 by Itálie snad mohla realizovat až v příštím desetiletí.

                                                              F-35A Lightning II

                                                              (foto: USAF / PD)

 

Snížení počtu objednaných strojů však zřejmě přinese problémy italskému leteckému průmyslu, který je velmi silně zainteresován na produkci F-35. Italská společnost Alenia Aermacchi totiž měla kompletně stavět všechny stroje pro domácí italské letectvo a všechny stroje pro letectvo Nizozemska (původně 85 kusů, nyní 37 kusů). Kromě toho Italové vyrábějí křídla pro všechny stroje programu F-35 JSF a v budoucnosti měli zajišťovat kompletní servis pro všechny evropské provozovatele a Izrael. Každé snížení počtu letounů tak bude pro italskou továrnu citelné. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Itálie objedná méně letounů F-35

Datum: 28.04.2014

Vložil: David

Titulek: Škoda

Vzhledem k tomu, že Itálie redukovala i svou objednávku Typhoonů, znamená to poměrně výraznou redukci jejích ozbrojených sil. Jižní křídlo NATO je tak opět oslabeno - a to v době, kdy situace v tamním regionu není zrovna jednoduchá. Škoda

Datum: 29.04.2014

Vložil: David

Titulek: Re: Re: Škoda

Podle mne by ale bylo chybou kvůli dnešnímu konfliktu na Ukrajině a hrozbě Ruska zapomenout, že jsou i další konflikty - v Sýrii, Libyi. Tedy v zemích,které jsou od Itálie, resp. Evropy jen nedaleko.

Datum: 25.05.2014

Vložil: hippie

Titulek: Re: Re: Škoda

....jsi dobrý kokot, máš to vrozené, anebo nějak tak?

Datum: 25.05.2014

Vložil: hippir

Titulek: Re: Škoda

....i ty jsi mega kokot, tys asi vyšel v rozkaze, když tvoje matka dělala kasárenskou matdarci, že?

Vyhledávání