internetový armádní magazín

Izrael potvrdil nákup dalších letounů Lockheed Martin F-35

05.12.2014 15:40

Izrael oficiálně potvrdil nákup dalších amerických víceúčelových bojových letounů Lockheed Martin F-35. K dosud objednaným devatenácti letounům teď bylo přiobjednáno dalších čtrnáct strojů. Celkově by Izrael chtěl pořídit do roku 2030 asi 75 letounů tohoto amerického typu nové generace.

Izraelské F-35 ponesou označení F-35I a bojové jméno Adir. Tyto stroje budou speciální izraelskou variantou základního F-35A s klasickým vzletem a přistáním. Budou částečně vybaveny izraelskými avionickými a zbraňovými systémy, včetně pilotních přileb s průhledovými displeji obdobně jako je tomu i speciálních izraelských verzí současných strojů F-16I Sufa. Ponesou také izraelskou výzbroj např. v podobě protiletadlových řízených střel krátkého dosahu Python VI a dalších typů a izraelské kontentejnery radioelektronického boje.

Úplně první F-35I by měl Izrael dostat na konci roku 2016. Stroje z druhé objednávky pak začnou přicházet asi v roce 2019. Militarybox, CC BY-SA

                                                                      XXXXX

                                                                    F-35I Adir

                                                         (foto webu Cavok / FU)

 

Diskusní téma: Izrael potvrdil nákup dalších letounů Lockheed Martin F-35

Datum: 22.12.2014

Vložil: Peter

Titulek: Re: F-35

tak problem mozno bol ze xceli aby dokazal vsetko, a pritom nic nevie poriadne.(Jack of all trades-master of none). Dovolim si tvrdit, ze vo vzdusnom boji s nim vytrie podlahu aj Su-35. F-35 nema kineticku energiu ani vyzbroj (Iba 4 strely? pri stealth). A no pozemne utoky malu nosnost resp maly objem internej pumovnice.

Datum: 09.12.2014

Vložil: Juno

Titulek: F-35

F-35 je špatně pojaté letadlo. Vždy jsem to tvrdil a budu to tvrdit dál. S velkým množstvím peněz je však možné i z "nevydařence" nakonec vykřesat dobré letadlo. Historie zná takových případů řadu.

Datum: 10.12.2014

Vložil: David

Titulek: Re: F-35

I o F-16 se přeci původně tvrdilo, že to je nesmyslný letoun, že je zbytečné vyrábět takový stroj, když je k dispozici F-15. A nakonec to byl jeden z nejúspěšnějších amerických programů

Datum: 09.12.2014

Vložil: David

Titulek: F-35

Je zajímavé, že ačkoliv je F-35 neustále kritizovaný, program stále pokračuje a oslovuje další státy. U Izraele se navíc dá očekávat, že postupně nakoupí ještě další F-35 vzhledem k počtu provozovaných F-16

Datum: 09.12.2014

Vložil: Ivan

Titulek: Re: F-35

Je jasné, že program stále pokračuje, protože nemá alternativu. Pokud chce někdo nahradit starší F-16 novějšími lehčími americkými, nebo všeobecně západními letouny tak mu nic jiného nezbývá. V programu již bylo utopeno tolik peněz a práce, že není cesty zpět.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     PODPOŘTE MILITARYBOX

Sperky.cz