internetový armádní magazín

Izraelská armáda bude požadovat více těžkých obrněných tranportérů Namer

24.08.2014 19:30

Izraelské armádní velení bude na základě zkušeností z posledních vojenských operací provedených v pásmu Gazy požadovat pro pozemní jednotky více těžkých obrněných transportérů Namer postavených na podvozcích tanků Merkava. Starší, izraelskou armádou ve velké míře provozované americké obrněné transportéry M113, i když jsou vybaveny novým přídavným pancéřováním již neposkytují přepravovaným vojákům dostatečnou ochranu.

Bojové operace v Gaze, podle izraelských důstojníků jasně ukázaly, že v oblasti přímých bojových akcí v městském nebo příměstském prostředí je nutné používat silně obrněná vozidla, nejlépe vybavená aktivními systémy ochrany, jako jsou např. systémy Trophy.

Operace v Gaze také údajně ukázaly na nezbytnost a opoctatněnost použití tanků v operacích podobného charakteru. Militarybox, CC NC-SA

                                                   těžký obrněný transportér Namer

                                                          (foto: IDF / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Izraelská armáda bude požadovat více těžkých obrněných tranportérů Namer

Datum: 27.08.2014

Vložil: sved666

Titulek: Šakal český Namer

já bych jim zkusil radši nabídnout ty naše Šakali.... by čuměli...

Datum: 27.08.2014

Vložil: Juno

Titulek: Re: Šakal český Namer

No, to by se jim asi nehodilo. Mají svoje poznatky a vědí co potřebují a chtějí. Aniž bych hodnotil BVP Šakal, je otázkou jestli by se naší armádě, a do našich podmínek hodilo něco takového jako je Namer.
Naše armáda by potřebovala opravdu dobré moderní "bevko" pro klasické bojové operace, a takových moc není - Puma, CV90, BMP-3M - každé má svoje výhody a svoje "mouchy". Rozhodně bych nechtěl, aby improvizace s BVP Šakal byla nahrazena improvizací v podobě nákupu a modernizace něčeho takového, jako je BVP Marder. Ty, co s takovými nápady přícházejí a rozumějí tomu jak koza petrželí, protože viděli "bevko" dvakrát v životě na dvacet metrů někde na výstavě, bych nakopal rovnou do řiti.

Vyhledávání