internetový armádní magazín

Japonská firma Mitsubishi se nechce podílet na výrobě letounů F-35

06.08.2014 15:35

Japonská společnost Mitsubishi Heavy Industries má v plánu odstoupil od výroby komponentů pro americké víceúčelové bojové letouny 5. generace Lockheed Martin F-35 Lightning II. Podle společnosti by si výroba komponentů pro americké stroje vyžádala okamžité investice ve výši bezmála 97,5 milionu dolarů do oblasti technologické a strojní vybavenosti.

Mitsubishi Heavy Industries měla podle původních plánů zahájit výrobu komponentů trupů letounů F-35 od roku 2015, a to pro stroje určené pro všechny případné zákazníky. Počítala však s investiční podporou japonské vlády, které se jí nyní nedostává.

Japonská vláda přijala v roce 2011 rozhodnutí o nákupu 42 strojů F-35A a dosáhla dohody se Spojenými státy o výrobě komponentů pro všechny vyráběné letouny všech řad F-35. Do programu se měla zapojit společnost IHI, vyrábějící díly proudových motorů, společnost Mitsubishi Electric se svými elekronickými součastkami a právě Mitsubishi Heavy Industries. Její úmysl odstoupit od výroby komponentů pro americká letadla nyní dělá těžkou hlavu jak japonské vládě, která se snaží zapojit japonský průmysl do mezinárodních projektů vývoje a výroby zbraní, tak i samotnému americkému výrobci, protože hrozí další zpoždění ve výrobě F-35. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                      F-35A

                                                            (foto: USAF / PD)

 

 

Diskusní téma: Japonská firma Mitsubishi se nechce podílet na výrobě letounů F-35

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Array