internetový armádní magazín

Japonské tanky Type 10 se předvedly v USA

12.09.2014 19:45

Japonské ozbrojené síly předvedly ve Spojených státech svůj nejnovější tank Type 10. Stalo se tak při společném cvičení s americkou armádou "Rising Thunder 2014", konaném na polygonu Yakima ve státě Washington. 

Účast japonských tanků Type 10 na cvičení ve Spojených státech je jejich vůbec první zahraniční prezentací od okamžiku oficiálního zavedení do výzbroje v lednu 2012. Tanky Type 10 mají postupně nahradit všechny obrněnce Type 74 a doplnit ve výzbroji japonské armády tanky Type 90.

                                                                        Type 10

                                                               (foto: T. Goto / PD)

 

V současné době je tank Type 10 považován za nejmodernější sériový tank na světě. Podle odborníků představuje kombinaci západoevropské a ruské tankové konstrukční školy a špičkové japonské technologie.

Podle zveřejněných zpráv, přislušníci amerických ozbrojených sil na novém japonském tanku vysoce ocenili jeho manévrovací schopnosti a menší rozměry a hmotnost v porovnání s americkým tankem M1 Abrams. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Japonské tanky Type 10 se předvedly v USA

Datum: 13.09.2014

Vložil: Arten

Titulek: ruskej???

Ehm, "ruské tankové konstrukční školy"??
K tomu by som poprosil nejaké zdôvodnenie...

Datum: 14.09.2014

Vložil: David

Titulek: Re: ruskej???

Já osobně bych jako vliv ruské školy vnímal snad jedině nízkou hmotnost, zatímco u západních strojů je to spíše důraz na ochranu. Ale zde ten důraz na nízkou hmotnost vyplývá z nových podmínek japonské armády (type 10 je oficiálně zmiňován jako expediční tank) - a na druhou stranu ruské tanky nabývají na hmotnosti

Vyhledávání