internetový armádní magazín

Jednání o lodích Mistral

20.04.2015 10:50

Podle posledních vyjádření francouzského prezidenta F. Hollanda, Francie a Rusko intentenzivně hledají cestu z krizové situace kolem výsadkových lodí třídy Mistral postavených pro Rusko ve francouzských loděnicích.

Francie podle Hollanda spojuje dodání nových výsadkových lodí ruskému námořnictvu s urovnáním ukrajinského konfliktu, značně je však očekáváno naplánované jednání s prezidentem Ruské federace V. Putinem, které má proběhnout v pátek 24.4.2015 v Arménii. 

Ruský prezident se k situaci kolem Mistralů naposledy vyjádřil 16.4., a to tak, že Rusko podle jeho slov nebude po Francii požadovat uhrazení žádných přemrštěných sankcí za nedodání lodí (pokud k takové situaci dojde), ale předpokládá vrácení veškerých již provedených plateb a uhrazení veškerých vzniklých nákladů spojených s nedodáním a uhrazení zapracovaných ruských komponentů.

Ve Francii byla zatím 15.4. ukončena druhá série zkoušek druhého ruského Mistralu pojmenovaného Sevastopol. Loď se po provedených zkouškách na moři vrátila do přístavu Saint-Nazaire, kde kotví i první ruský Mistral - Vladivostok.

Loď Vladivostok měla být Rusku předána v listopadu 2014, termín předání lodi Sevastopol vyprší 1. listopadu 2015. Rusko by rádo vyřešilo situaci kolem předání Mistralů do konce dubna, pak již pravděpodobně bude na úsilí o jejich získání rezignovat a zaměří se na vyjednávání o finančním vyrovnání. Výše penále a pokut, které by mohly vzniknout nesplněním smlouvy na dodávku lodí se odhaduje na tři miliardy EUR. Militarybox, CC BY-SA 

                                                        loď Sevastopol třídy Mistral

                                                        (foto: L. Péron / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Jedníní o lodích Mistral

Datum: 20.04.2015

Vložil: Luky

Titulek: ....

Mě by hlavně zajímalo co s nima pak bude,když do Ruska nepůjdou....jelikož je tam mnoho ruských komponentů a lod byla projektově upravována dle přání Ruska. Můžou s tím pak zachranovat běžence z Libye:D

Datum: 20.04.2015

Vložil: Alex

Titulek: Re: ....

To budou ale pěkně drahé "ubytovny".

Datum: 20.04.2015

Vložil: Luky

Titulek: Re: Re: ....

Ono samotné kotvení a ostraha lodí v přístavu příjde na docela drsný peníze!

Datum: 20.04.2015

Vložil: Jirka4form

Titulek: Mistral

Už ať to konečně rozseknou a řeknou "Frantíci" jasně jestli jsou jim milejší miliardy od Rusů, nebo "suché z nosa" a vděk od ukrajinských fašistů (Ukrajina je pochopitelně pouze zástupný problém).

Datum: 20.04.2015

Vložil: sd

Titulek: Rusko

At uz to tem Rusakum predaji,Rusko se chova slusne vstricne,Rusko potrebuje nove letadlove lode a zkusenosti chce nabrat z konstrukci Mistralu.Chci videt nove ruske lode

Vyhledávání