internetový armádní magazín

Kanada bude vybírat bezpilotní letouny pro hlídkování v arktických oblastech

19.05.2015 15:30

Kanada znovu spustí výběrové řízení JUSTAS (Joint Unmanned Surveillance Targeting and Acquisition System) na bezpilotní letouny střední vytvalosti (třída MALE) pro hlídkování nad arktickými oblastmi. Náklady na program JUSTAS se nyní odhadují na 1,4 miliardy dolarů. Smlouva s vítězem tendru by měla být podepsána v roce 2019 a zahájení dodávek letounů je očekáváno v roce 2021, nejpozději v roce 2023.
Kanada požaduje bezpilotní letouny s dosahem kolem 1000 km a schopností nepřetržitého hlídkování v určené oblasti 12 hodin.
Kanada zahájila výběrové řízení na bezpilotní letouny k hlídkování nad arktickými oblastmi již v roce 2006, ale pro nedostatek finančních prostředků byl celý projekt na neurčitou dobu pozastaven.
Nyní obnovené soutěže se budou pravděpodobně účastnit stejné společnosti, a to: Israel Aerospace Industries, Elbit Systems a General Atomics. Izraelské firmy nabídnou nejnovější modifikace svých strojů Heron a Hermes 900, americká firma pak asi opět přijdě se strojem Reaper. Militarybox, CC BY-SA

                                                 Israel Aerospace Industries Heron
                                                 (foto: George Seguin / CC BY-SA)


 

Diskusní téma: Kanada bude vybírat bezpilotní letouny pro hlídkování v arktických oblastech

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání