internetový armádní magazín

KBVP ATOM nebude rusko-francouzské, ale možná rusko-arabské

08.06.2015 19:15

Projekt kolového bojového vozidla pěchoty ATOM, který byl zahájen ve spolupráci ruské společnosti Uralvagonzavod a francouzské firmy Renault Truck Defence, a který se nyní bohužel nachází v nejisté fázi vývoje kvůli sankcím, možná najde nového partnera ve Spojených arabských emirátech. Tato informace pochází přímo od generálního ředitele Uralvagonzavodu, pana Olega Sijenka.
Získáním partnera ve Spojených arabských emirátech se šance na realizaci projektu nového kolového bojového vozidla pěchoty opět výrazně zvýší. Kolové bojové vozidlo ATOM je cíleno především na zahraniční zákazníky, mezi kterými mají hrát pravě ti arabští prim. Militarybox, CC BY-SA

                                                  kolové bojové vozidlo pěchoty ATOM
                                                       (foto: A. Kitajev / CC BY-SA)

 

 

 

Dřívější zpráva 14.8.2014 : Společnost Uralvagonzavod dokončí vývoj kolového BVP Atom

 

Dřívější zpráva 3.4.2014 : Vývoj rusko-francouzského bojového vozidla Atom byl francouzskou stranou pozastaven

 

 

Diskusní téma: KBVP ATOM nebude rusko-francouzské, ale možná rusko-arabské

Datum: 10.06.2015

Vložil: sd

Titulek: možná

Možná cena za uživatelské podmínky, cena servisu a i licenční výroba je složitá i na SAE,což může v konečném výsledku překročit finanční náklady. Dále je nutné zohlednit politické postoje. V případě nasazení vozidel proti nevhodným cílům/nepříteli případné sankce znemožní nebo výrazně prodraží provozuschopnost. USA i EU má své striktní podmínky. Rusko je v jiné pozici a v dnešním období se snaží doslova pečovat o zákazníka. Enigma IFV je jen první krok v masivní spolupráci SAE a Ruska a cestou k zisku a odbytu ruských technologií a podpoření ruské vědecko-technické zákadny. Atom je tou pravou cestou. Vnímám tento krok velmi pozitivně. Věžové stanice pro IFV vozidla dnešní i budoucí,spolupráce na Enigmě a posléze exportní KBVP,OT je pro rusy velmi důležitý faktor pro rozvoj vlastních ozbrojených sil.

Datum: 11.06.2015

Vložil: David

Titulek: Re: možná

Jenže právě vzhledem k pokroku při programu Enigma nechápu, proč vlastně SAE chtějí nějaké nové kolové BVP vůbec nakupovat.
Jinak spolupráci s Ruskem plně chápu - Rusko má zbrojní technologie, SAE mají peníze

Datum: 13.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Enigma

Vviděl jsi Enigmu,její tvary,velikost,tvar předního pancerovani a zvolenou vyzbroj. Nedělám si iluze oo kvalitách stroje a jeho vykonech. Rekl bych ze je to srot arabsky smejd.
Proto potrebuji neco moderniho.

Vyhledávání