internetový armádní magazín

Konstrukční kancelář Kuzněcov vyvine motor pro bombardér PAK DA

10.06.2014 06:25

Konstrukční kancelář Kuzněcov v Samaře vyvine nový proudový motor pro ruský strategický bombardér budoucnosti - perspektivní letecký komplex dálkového letectva PAK DA, jehož návrh byl dokončen v dubnu letošního roku společností Tupolev. Samarská kancelář zvítězila ve výběrovém řízení  na nový motor, a toto vítězství jí dává perspektivu dalšího financování, oživení a rozvoje.

Podle velitele ruského letectva generála Bondareva v současné době již probíhají práce vedoucí ke stavbě prototypu nového bombardéru a jeho první let by měl podle současných plánů proběhnout již v roce 2019. Do té doby musí být připraven nový použitelný motor. Podle některých indicií se zdá, že nová pohonná jednotka bude využívat stejné jádro, jaké využívá poslední verze motoru NK-32 (asi označená NK-32 fáze II) modernizovaných bombardérů Tu-160 "Blackjack". Na motoru pro PAK DA budou pochopitelně aplikovány ty nejnovější dostupné technologie.

Jádro poslední verze motoru NK-32 je mladé, jeho vývoj byl zahájen teprve v roce 2010 a odpovídá nejnovějším požadavkům. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

                      

 

Diskusní téma: Konstrukční kancelář Kuzněcov vyvine motor pro bombardér PAK DA

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Hodinky.cz