internetový armádní magazín

Koupí Kanada letouny F-35 ???

03.06.2014 08:00

Kanadská vláda bude muset v brzké době přijmout zásadní rozhodnutí, zda nakoupí pro své vojenské letectvo přímo americké stroje Lockheed Martin F-35A Lightning II, nebo vyhlásí výběrové řízení, kterého se budou moci zúčastnit i jiné bojové letouny.

Kanada je účastníkem vývojového programu JSF. V roce 2010 se rozhodla pro pořízení až 65 letadel F-35A, ale v roce 2012 proces budoucího nákupu pozastavila pro údajný nedostatek přesných informací o finančních nákladech. Svůj vliv na zastavení procesu však měli i odpůrci pořízení těchto strojů, kteří argumentují jejich menšími schopnostmi účinně bojovat s jinými letouny, jednomotorovou koncepcí a neprověřenými vlastnostmi při působení v arktických oblastech.

Pokud se kanadská vláda rozhodne vyhlásit výběrové řízení, kromě americké společnosti Lockheed Martin se o zakázku budou ucházet i evropští výrobci Dassault, Eurofighter a Saab se svými letouny Rafale, Typhoon a Gripen. Do hry však může vstoupit i společnost Boeing se svým modernizovaným strojem F/A-18E/F Super Hornet a rozhodně nebude bez šance. Militarybox, CC BY-NC-SA  

                                  Boeing CF-18 - nosný typ současného kanadského letectva

                                                            (foto: U.S. Navy / PD)

 

Diskusní téma: Koupí Kanada letouny F-35 ???

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz