internetový armádní magazín

Kuvajt převzal první letoun Boeing C-17 Globemaster III

14.02.2014 12:15

Dne 13. února byl na letišti firmy Boeing v Long Beach předán první vojenský transportní letoun C-17 Globemaster III z kuvajtské objednávky, který bude rozšiřovat možnosti vojenských i civilních operací kuvajtského vojenského letectva, včetně poskytování humanitární pomoci a pomoci při katastrofách.

"C-17 splňuje požadavky na zvýšený letový provoz vojenského letectva Kuvajtu", uvedl ve svém prohlášení plukovník Abdullah al Fudari, zástupce velitele kuvajtského letectva. "S jeho pomocí se můžeme efektivněji podílet na činnostech, které vyžadují přepravu těžkých břemen na dlouhé vzdálenosti, létání ve vysokých nadmořských výškách v horkém podnebí a působení na krátkých prašných letištích jako jsou ta naše".

Individuální zbarvení kuvajtských C-17 se liší od ostatních 259 letadel tohoto typu, které byly dodány zákazníkům na celém světě.

"Když tento C-17 dorazí na poskytování humanitární pomoci nebo pomoci při katastrofách kdekoli na světě, lidé budou vědět, že pomoc přišla z Kuvajtu." řekl také plukovník Abdullah. Autor, zdroj: Boeing

 

 

 

 

Vyhledávání