internetový armádní magazín

Letoun An-70 dokončil státní zkoušky

11.04.2014 19:55

Vzhledem k současné situaci na Ukrajině a současným ne zrovna ideálním oficiálním vztahům Ukrajiny a Ruska přišla ukrajinská společnost Antonov se zajímavou zprávou, která uvádí, že společnost Antonov společně s Ruskem dokončila státní zkoušky modernizovaného vojenského transportního letounu s krátkým vzletem a přistáním An-70. Letadlo dostalo oficiální doporučení k zahájení sériové výroby a přijetí do výzbroje.

Podle společnosti Antonov letadlo v průběhu zkoušek prokázalo splnění veškerých požadavků zákazníků na vlastnosti, fungování a spolehlivost systémů a zařízení, prokázalo přepravní schopnosti stejně jako charakteristiky krátkého vzletu a přistání.

Jak celá situace kolem letounu An-70 a další spolupráce společnosti Antonov s Ruskem dopadne je velkou neznámou. Existují však oprávněné obavy, že bez spolupráce s Ruskem a ruských zakázek začne Antonovu brzy "zvonit umíráček". Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                 Antonov An-70

                                                       (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Letoun An-70 dokončil státní zkoušky

Datum: 14.04.2014

Vložil: David

Titulek: Škoda

Nemohu si nevzpomenout, že tento letoun se měl dostat i do výzbroje AČR. A možná by to bylo lepší řešení než současná kombinace C-295 a Airbusů. Místo toho byly nakoupeny nové vrtulníky Mi-35, které ale nyní vyřazujeme.
A jinak - podle mne Antonov jako firma současné dění nějak přežije, na to je to firma až příliš velká. Ale AN-70 - i přes tuto zprávu si myslím, že do sériové výroby se zřejmě nedostane - a to jak z ekonomických, tak z organizačních důvodů (řada dodavatelů je z Ruska). Takže souhlasím - škoda

Vyhledávání